Fotoğrafın Üstüne Yazı Ekleme Sitesi Programsız Çok Kolay!

Pablo by Buffer sitesini aşağıdaki linke tıklayıp ziyaret ederek hem ücretsiz hem de hiçbir programa gerek kalmadan resimlerin üzerine kolayca yazı yazabilirsiniz.

Üstelik şekilli ve güzel yazılardan söz ediyorum. Hani sosyal medyada paylaşılan süper bir fotoğrafın üzerine yazılı olan anlamlı sözler var ya, işte onları en geç iki dakika içinde hazırlayabilir ve tek tıkla sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Siteyi ziyaret etmek için tıklayınız: https://pablo.buffer.com/

Açılan sayfada 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen arama kutusundan faydalanarak toplam 600 bin fotoğraf içinde arama yapabilir ve aradığınız konuyla ilgili kafanızdakine uygun resimleri kolayca bulabilirsiniz. Ben 2 numaralı ok ile gösterilen resmi beğendim ve fareyle bir kez üzerine tıklayarak seçtim. Böylece sağ panelde bu resim göründü.

Dilerseniz sol alt köşedeki Upload butonuna tıklayarak kendi resimlerinizi de bilgisayardan seçip siteye yükleyebilir ve üzerine yazı yazabilirsiniz.

Ardından 3 numaralı okla gösterilen noktayı fareyle tutup sürükleyerek yazı alanının boyutunu yani genişliğini büyütebilir yada küçültebilirsiniz.

4 numaralı ok ile gösterilen Click Twice Here To Edit Text yazan yazıya fareyle çift tıklayarak düzenlemeye hazır hale getirin ve içinde dilediğiniz şeyi yazın. Ben örnek olsun diye “Bir fincan kahve olsam kırk yıl hatırım vardır” yazdım.

Daha sonra 5 numarayla gösterilen yerden bir font türü seçin. Çok sayıda birbirinden güzel fontlar mevcut.

6 numaralı yere tıklayarak yazıyı sağa yaslayabilir, sola yaslayabilir veya ortaya hizalayabilirsiniz.

7 numaralı yere tıklayarak yazının rengini değiştirebilirsiniz.

8 numaralı Size alanında Facebook, Twitter ve diğer sosyal mecralara uygun olan resim büyüklüğünü seçebilirsiniz.

9 numaralı Filters bölümünden yazıya harika filtreler seçip tek tıkla uygulayabilirsiniz.

Düzenleme bittikten sonra 10 numaralı Share & Download butonuna tıklayarak hem resmi bilgisayara kaydedebilir hem de sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz Text alanındaki Caption ve Header seçeneklerine tıklayarak resmin üzerine başlık ve alt başlık olmak üzere iki adet yazı alanı daha ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.


Yayımlandı