Veritabanı Dışa Aktarma Programı Ücretsiz

Exportizer tamamen bedava hizmet veren bir veritabanı dışa aktarma yazılımıdır. Veritabanını ister bir dosya olarak kaydedebilir, ister panoya kopyalayıp başka bir yere yapıştırabilir, ister yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

BDE veya ADO üzerinden çalışır.

Çoklu tablo içeren XLS, XLSX, XLSM, XLSB, MDB, ACCDB, HTML, GDB, IB, FDB, UDL dosyalarını açabilir. Ayrıca diğer ODBC veri kaynağına benzer veritabanlarını da açabilir.

Veritabanındaki tüm dosyaları ve tabloları toplu olarak dışarı aktarabilir.

Veritabanını Word, Excel, CSV, HTML, XLS, PDF, DBF, SQL, RTF veya TXT uzantılı bir dosya olarak bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın ana penceresi üstteki resimde verilmiştir. Burada önce 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim sarı klasör butonuna tıklayarak veritabanını bilgisayardan seçin.

Ardından 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim butona tıklayarak bu veritabanını yukarıda listesi verilen formatlardan birini seçip dışarı aktarabilir yani bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Ayrıca en üstteki Export menüsüne tıklayarak açılan menüden dışarı aktarma seçeneklerini görebilir ve birini seçebilirsiniz. Üstteki resimde bu menü gösterilmiştir.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10.

Yayımlandı