Web Tarayıcı Virüs Temizleme Programı Chrome Firefox Internet Explorer

ZHPCleaner sayesinde internet tarayıcısı virüslerinden kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Bu program web tarayıcılara bulaşan reklam virüsleri, casus yazılımlar, araç çubukları ve pop-up tarzı açılır pencereleri tarayıp tespit edebilir ve silebilir.

Programı kullanmak oldukça basit. Zaten arayüzünde Scanner (tarama), Repair (onarma) ve Report (Sonuç raporu sunma) seçenekleri var.

Üstelik ZHPCleaner programının sistemde yaptığı tüm değişiklikleri tek bir tıklamayla geriye alabiliyorsunuz. Yani sisteminize asla zarar veremez.

Genel olarak başta Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer ve Opera olmak üzere tüm popüler internet tarayıcılarını destekler.

Nasıl Kullanılır?

Kurulumu sırasında karşınıza çıkan pencerede yeşil renkli I agree yazan seçeneğe tıklayıp kurun. Daha sonra programı çalıştırın. Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Öncelikle 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Scanner yazan butona tıklayın ve tarama işleminin bitmesi için sabırla bekleyin.

Yaklaşık 2 yada 3 dakika sürecektir. Tarama bitince aşağıdaki gibi bir pencere açılacak.

Benim yaptığım taramanın sonuçları üstteki resimde gösterilmiştir. Buna göre taramanın %100’ü tamamlanmış ve toplam 16 tane temizlenmesi gereken sorun bulunmuş.

Şimdi 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Repair yazan butona tıklayın. Bir pencere açılacak. Bu pencere bilgi vermek amaçlıdır ve çarpıya basarak kapatın. Böylece temizlik işlemi başlayacak ve birkaç saniye sonra bitecek. Bittiği zaman yeniden tarama yapınca hiçbir sorun bulamadığını göreceksiniz. Dilerseniz ana penceredeki Report yazan butona tıklayarak yapılan işlemleri görebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windowx XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı