Ücretsiz Video Slayt Yapma Programı Nasıl Kullanılır

Aiseesoft SlideShow Maker kullanması çok kolay ve oldukça güçlü bir slayt şov videosu oluşturma programıdır.

Bilgisayardaki videolarınızı, resimlerinizi ve müziklerinizi kullanarak dakikalar içinde profesyonel slaytları kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Ayrıca slayta girizgah ve son sözler de rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Add Files

Sonuçta oluşturacağınız slaytın video formatını MP4, AVI, ASF, MOV, MKV, WMV, VOB ve M4V olarak seçebilirsiniz. Video çözünürlüğünü 1080 HD olarak ayarlayabilirsiniz.

Fotoğraf, video ve yazıları ekledikten sonra çeşitli temalardan birini seçerek bu tema için oluşturulan özel efektlerle pratik bir şekilde etkileyici slaytlar yaratabilirsiniz. Mevcut tema seçenekleri: Fashion (moda), Happy (mutlu), Sport, Travel (seyahat), Business (iş), Festival, Wedding (düğün), ve Old Times to (eski zamanlar).

Ekleyebileceğiniz video formatları listesi: MTS, M2TS, TS, TRP, TP, MPG, MEPG2, VOB, DAT, MP4, M4V, RM, RMVB, WMV, ASF, DVR-MS, AVI, 3GP, 3G2, FLV, NSV, SWF, F4V, MPV, MOD, TOD, QT, MOV, DIF, DV, MJPG, MJPEG ve WEBM.

Ekleyebileceğiniz resim formatları: BMP, JPG, JPEG, PNG, TIF, TIFF, ICO, DIB, JFIF, EMF ve GIF.

Ekleyebileceğiniz ses dosyaları formatları: MP3, MP2, AAC, AC3, WAV, WMA, M4A, RA, RAM, OGG, AU, AIF, AIFF, APE and FLAC.

Programın Kullanımı:

Add Files

Öncelikle videoları ve resimleri sürükleyip yukarıdaki + işaretinin olduğu alana bırakın. Veya Add Media Files butonuna tıklayarak hepsini birden seçip ekleyin. Ardından sağ alt köşedeki Next butonuna tıklayın.

Select A Theme

Açılan pencerede sağ tarafta sunulan temalardan size uygun olan birini seçin ve Next butonuna tıklayın.

Background Music

Açılan pencerede slayta arka plan müziği eklemek için Add Music butonuna tıklayın ve müzik dosyasını seçin. Ardından Preview yazan sağ alttaki butona tıklayın.

Preview

Açılan pencerede slaytın son halini izleyin. Eğer beğenmezseniz Back butonuna tıklayıp geri gidin ve değiştirin. Beğenirseniz slaytı kaydetmek için sağ alt köşedeki Export yazan butona tıklayın.

Setup and Output

Açılan penceredeen üstteki Format bölümünden slayt videosunun formatını seçin. Ardından File Name kısmından slayt dosyasına bir isim verin ve Save to kısmından slaytı kaydedeceğiniz klasörü seçin.

Son olarak sağ alt köşedeki Start yazan butona tıklayın. Hepsi bu kadar.


Yayımlandı