Türkçe Zararlı Yazılım Temizleme Casus Yazılım Silme Programı Ücretsiz

Eğer çok güçlü bir antivirüs satın almadıysanız, kötücül yazılımlar ve casus programlar her an bilgisayarınıza sızabilir. Üstelik en iyi antivirüsü bile atlatabilen çok sayıda zararlı yazılımlar mevcut.

Eğer bilgisayarınızda bu tip kötü amaçlı yazılımların olabileceğinden şüphe ediyorsanız, her ihtimale karşı bilgisayarı taratmak ve temizlemek istiyorsanız veya ilerde bulaşabilme ihtimaline karşı hazırlıklı olmak istiyorsanız, IObit Malware Fighter tam size göre. Bir kere deneyin, bana dua edeceksiniz.

Oldukça şık, modern ve etkileyici bir arayüzü bulunan bu programın tamamen ücretsiz olarak hizmet vermesi ve Türkçe dil desteğinin olması gerçekten takdire şayan.

Bu programın veritabanında 200 milyondan fazla zararlı yazılım ve casus yazılımın bilgisi bulunuyor ve bu bilgilere her dakika yenileri ekleniyor. Üstelik bu program çalışırken bilgisayarı en ufak şekilde bile yavaşlatmıyor. Çok hafif ve hatasız çalışan muhteşem bir güvenlik yazılımıdır.

Nasıl Kullanılır?

Bu programı çalıştırdığınız zaman otomatik olarak kısa bir tarama yapar ve aşağıdaki gibi bir pencere açılır. Benim bilgisayarımda birkaç ufak sorun tespit etti. Tüm bu sorunları düzeltmek için Tümünü Düzelt yazan butona tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu butonu gösterdim.

Otomatik olarak gerekli düzeltmeleri çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdi ve sonuçta bilgisayarımın güvende olduğunu bildiren aşağıdaki mesajla karşılaştım. Zaten mesajın rengi kırmızı ise tehlike var demektir, yeşil ise tehlike yoktur.

IObit Malware Fighter programının ana penceresindeki Tarayıcı Koruma butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada Giriş sayfası koruma, DNS koruma ve Eklenti/Araç çubuğu Temizleyici araçlarının ücretsiz olarak sunulduğu ve otomatik olarak korunduğunuz bilgisi veriliyor.

Dilediğiniz zaman ana penceredeki Akıllı Tarama butonuna tıklayarak bilgisayarınızı derinlemesine taratıp tüm zararlı yazılımları silebilirsiniz. Aşağıdaki resimde akıllı tarama ekranı gösterilmiştir.

Taramanın sonuçları aşağıdaki gibi gösterilir.

Benim bilgisayarımda 1 tehdit bulundu. Temizlemek için Kaldır yazan butona tıklamak yeterlidir.

Böylece tehdit kaldırıldı.

Programın ana penceresindeki Güvenlik Koruma butonuna tıklayınca aşağıdaki pencere açılıyor.

Buna göre Ağ koruma, dosya koruma, başlangıç koruma ve çerez koruma araçları ücretsiz olarak ve otomatik bir şekilde bilgisayarı korumaktadır.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10

Yayımlandı

kategorisi