Kimlik Hırsızlığı Koruma Programı Kişisel Bilgilerin Çalınmasını Engelleme PC İçin

Identity Theft Preventer günümüzdeki internet kullanıcıları için artık olmazsa olmaz yazılımlar arasında yer alıyor.

Bu progrma sizi çeşitli kaynaklardan gelebilecek kimlik hırsızlığından korumak için özel olarak geliştirilmiştir.

Bu programı kişisel verileriniz ile ilgili ortaya çıkabilecek potansiyel tehlikeleri ve riskleri takip eder ve internette dolaşırken arkada bıraktığınız izleri herkesten gizler.

Identity Theft Preventer programı çoktan bilgisayara bulaşmış olan tehditleri arayıp bulur ve siler. Ayrıca bilgisayarda web tarayıcıya, e-postalara, kişisel profillere ve yerel dosyalara bulaşmak için girişimde bulunan tüm tehlikeleri anında tespit edip uyarı verir ve sizi korur.

Üstelik bilgisayarın sabit diskinde bulunan hassas dökümanları bir bayrakla işaretler ve bu dökümanların sizin için bir risk oluşturduğuyla ilgili bilgi verir.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırınca otomatik olarak tarama gerçekleştirecek. Aşağıdaki resmin ortasındaki simgeden bunu görebilirsiniz.

Tarama bitince pencerenin sağ alt köşesinde Total issues kısmında bulunan sorunların kaç tane olduğunu gösterecek. Benim bilgisayarda 22 sorun bulmuş. Bunların tümünü birden temizlemek için Clean yazan yeşil renkli butona tıklamanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak tüm kimlik hırsızlığı risklerini ve bulunan tehditleri silecektir.

En üstteki menüden Browsing Tracks yazan sekmeye tıklayın. Açılan pencerede önce Scan butonuna tıklayıp taramanın bitmesini bekleyin ve bitince de Clean yazan butona tıklayarak temizleyin. Böylece web tarayıcı üzerinde bulunan ve kimlik bilgilerinizin çalınmasına yol açabilecek tüm tehlikeleri manuel olarak (el yordamıyla) temizlemiş olacaksınız.

En üstteki menüden High-Risk Documents yazan sekme tıklayınca aşağıdaki gibi bir pencere açılır. Burada bilgisayarınızda bulunan ve sizin için kişisel bilgilerinizin çalınması potansiyeli bulunan bütün en yüksek riskli belgeleri burada görebilirsiniz.

Program penceresinin sol alt köşesindeki Settings butonuna tıklayarak aşağıdaki resimde gördüğünüz Ayarlar penceresini açabilirsiniz.   


Yayımlandı

kategorisi