Türkçe Poster Tasarım Programı Fotoğraflardan Poster Oluşturma Ücretsiz

PosterForge programı sayesinde farklı türde yüksek kaliteli posterler hazırlayabilirsiniz. Sitemizden tamamen bedava olan sürümünü indirebilirsiniz. Başka sitelerde artık sadece demosu var fakat biz tamamen ücretsiz versiyonu sunuyoruz.

Programın 3 farklı poster oluşturma şablonu bulunmaktadır. Bunlar motivasyonel (motivational), film (movie) ve aranıyor (wanted) şablonlarıdır ve aşağıdaki resimde 1, 2 ve 3 numaralı oklarla gösterilmiştir. Bu şablonları açmak için aşağıda gösterilen sekmelere tıklamanız gerekiyor.

Hazırlanan posterleri BMP, JPG, PNG, TIFF veya GIF formatında kaydedebilir veya File menüsünden direk olarak yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Ayrıca tek tıkla Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programın dili Türkçe olduğu için kolayca kullanabilirsiniz.

Mesela en üstteki Yön Kur seçeneğinden posterin dikey veya yatay olmasını sağlayabilirsiniz.

Programı normal şekilde ilerleyerek yükleyin ve çalıştırın. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada diyelim ki film posteri yapmak istiyorsunuz. Bunun için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Film sekmesine tıklayın. Böylece film posteri oluşturma şablonu açılacak.

Burada 2 numaralı okla gösterilen butonuna tıklayın ve bilgisayardan film için kullanacağınız fotoğrafı seçin.

Aç butonunun alt tarafındaki ok işaretleriyle gösterilen yerlerdeki yazıları değiştirmek için ok işaretinin başlangıç noktasındaki alanları değiştirebilirsiniz. Ayrıca hizalama yapabilir, font büyüklüğünü ve yazı rengini değiştirebilirsiniz.

Posteri istediğiniz gibi tasarladıktan sonra üstteki resimde 1 numarayla gösterilen Dosya menüsüne tıklayın ve açılan menüden 2 numaralı Poster Kaydet seçeneğine tıklayın.

Karşınıza aşağıdaki ufak pencere çıkacak.

Sonraki zamanda göster seçeneğinin işaretini kaldırıp Tamam butonuna tıklayın. Böylece artık bu pencereyi hiç görmeyeceksiniz. Karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.

Burada öncelikle posteri kaydedeceğiniz klasörü seçin. Ben 1 numarayla gösterilen Masaüstü klasörünü seçtim.

2 numarayla gösterilen Kayıt türü bölümünden BMP, JPG, PNG, TIFF veya GIF formatından birini seçin.

3 numaralı okla gösterilen kısımdan ufak boy (small) veya büyük boy (large) seçeneğini seçebilirsiniz.

Son olarak 4 numaralı Kaydet butonuna tıklayıp posteri kaydedin.

Dilerseniz Dosya menüsündeki Poster yazdır seçeneğine tıklayıp doğrudan çıktısını alabilirsiniz.

Bu ücretsiz versiyonda hiçbir kısıtlama yoktur. Posteri full HD kalitede kaydedip kullanabilirsiniz. Fakat sağ alt köşede gözle görülmesi bile çok zor olan ufak bir filigran ekleniyor. Bence hiç önemli değil. Zaten çok zor fark ediliyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı