MKV Dönüştürücü MKV’yi AVI MP3 3GP’ye Çevirme Programı (Toplu)

MKV dosyalarını AVI yapmak, MKV video dosyasını MP3’e çevirmek veya MKV’den 3GP’ye format dönüştürmek için Mega Video Converter programını kullanabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olan bu video format dönüştürücü sayesinde videolardan sesi çıkarıp alabilir ve MP3, MP2, FLAC, M4R, WAV (Windows PCM) formatında kaydedebilirsiniz.

Aslında Mega Video Converter programı şu video formatlarının hepsini birbirine çevirebilir: AVI, MP4, MP3, FLV, MOV, MPG, WMA, WMV, M4V, M4A, 3GP, MKV, ASF, WEBM, MP2, FLAC, M4R, WAV (Windows PCM), DV.

Nasıl Kullanılır?

Programı normal şekilde ilerleyerek kurun ve çalıştırın. Aşağıdaki ana sayfası açılacak.

İlk olarak dönüştürülen video dosyalarının kaydedileceği klasörü ayarlayalım. Bunun için üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Settings butonuna tıklayın. Böylece ayarlar penceresi açılacak. 2 numaralı Change butonuna tıklayarak dönüştürülen videoların kaydedileceği klasörü seçebilirsiniz.

3 numaralı Change butonuna tıklayarak videodan ayrılan ve ses dosyası olarak kaydedilen seslerin hangi klasörde tutulacağını seçebilirsiniz.

4 numaralı Save butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

Şimdi format dönüştürmeye başlayalım.

Öncelikle MKV dosyasını programa eklemek için basitçe dosyayı tutup sürükle-bırak yaparak program penceresinin üzerine atın. Dosya eklendikten sonra üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen Expert mode butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki uzman modu açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Output format bölümünden videoyu çevirmek istediğiniz formatı seçin. Eğer MP3 seçerseniz videonun sadece seslerini mp3 olarak kaydedecek. Eğer AVI, MP4 veya 3GP gibi video seçerseniz, direk olarak o formata dönüştürecek.

Ardında 2 numaralı Start butonuna tıklayarak işlemi başlatın ve sabırla bitmesini bekleyin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı