SYNC.ME Nedir Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Numara Silme

Android ve iOS uygulama mağazasında arayanı bulma, arayanın kim olduğunu öğrenme, mesaj gönderen kişinin kimliğini yani ismini (adını soyadını) tespit etme gibi çok sayıda uygulama bulunmaktadır.

Fakat bunların çoğu işe yaramaz, gereksiz, çöp uygulamalardır ve işe yarayanları da zaten oldukça pahalıdır yani ödeme yapmanızı gerektirir.

Oysa Sync.me isimli uygulama sayesinde tamamen ücretsiz olarak arayanın kimliğini öğrenebilirsiniz.

Tabii uygulama bunu garanti etmiyor. Çünkü bu uygulama yalnızca veritabanında kayıtlı olan kişilerin numaralarını karşılaştırarak arayanın ismini söylüyor. Eğer veritabanında yoksa, doğal olarak kim olduğunu bulamıyor.

Fakat işin güzel yanı şu ki, Sync.me uygulamasını yükleyen herkes kendi rehberindeki tüm kişilerin numaralarını otomatik olarak bu veritabanına ekliyor. Böylece bu uygulamayı 10 bin kişi bile kullandığında, yaklaşık bir milyon kişilik bir numara listesine sahip olabiliyor. Yani kısacası bu uygulamanın kişi veritabanı oldukça büyüktür ve çok büyük ihtimalle sizi arayan kişinin adını ve soyadını tespit edip size gösterecektir.

iPhone Screenshot 2

Ayrıca eğer sizi arayan bir reklam şirketiyse ve sırf başınızı ağrıtmak için ve gereksiz reklam sunumu yapmak için arıyorsa, bu uygulama arayan reklam şirketinin numarasının diğer kullanıcılar tarafından SPAM olarak işaretlendiğini belirterek sizi bilgilendirir ve bu telefonu açmak yerine direk olarak kapatabilir ve engelleyebilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda ülke olarak Türkiye’yi seçin ve kendi telefon numaranızı girerek kaydolun. Dilerseniz Facebook ve Twitter hesabınızla giriş yapıp tüm kişi listesini eşleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Android için Sync.me uygulaması yükle.

iOS için Sync.me uygulaması yükle.


Yayımlandı