Eski Bilgisayarı Hızlandırma, Masaüstü Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırabilirim?

Eski masaüstü bilgisayarımı nasıl hızlandırabilirim diye merak edenlerdenseniz, bu yazıda çok kısa ve öz bir şekilde bilgisayar hızlandırmanın yolunu anlatacağım.

4 Cheap Ways to Make an Old PC Run Faster

İlk olarak CPU-Z gibi sistem özelliklerini gösteren bir programı yükleyin ve RAM bellek, işlemci ve ekran kartının performansını görerek olması gereken değerlerle karşılaştırın.

Eğer bilgisayarınız gerçekten de düşündüğünüz gibi çok yavaşsa, o zaman işe ilk olarak yeni bir SSD disk alarak başlayın.

Evet biliyoruz SSD diskler gerçekten pahalı ama hız anlamında buna değeceğinden emin olabilirsiniz. Sadece SSD takarak bile bilgisayarı uçuşa geçirebilirsiniz. Aradaki hız farkını hemen fark edecek ve bana teşekkür edeceksiniz.

İkinci olarak RAM miktarını yükseltmeyi ve sisteminizin desteklediği en hızlı RAM modelini satın almanızı tavsiye ediyorum. Eski RAM bellekler yenilerine göre oldukça yavaş ve ilkel kalıyor. Sadece son model bir RAM almanız bile sistemi hızlandıracaktır.

Son olarak eğer sisteminiz destekliyorsa bir i7 yada i5 işlemci satın alabilirsiniz.

Eğer yeni çıkan son model oyunları oynarken bilgisayarınız kasıyorsa, o zaman yeni bir işlemci veya bellek almanıza gerek yok. Yalnızca 1000 tl ve üzeri bir ekran kartı satın almanız tek başına yeterli olacaktır.


Yayımlandı