Sağ Tık Menüsü Değiştirme Programı Yeni Seçenek Ekleme

Right-Click Extender programı sağ-tık bağlam menüsüne çok sayıda faydalı eklemeler yapma imkanı sunuyor.

Örneğin dosya/klasör, masaüstü, sürücüler ve Bilgisayarım gibi alanların seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

Her bir kategorinin çok sayıda seçeneği bulunuyor. Mesela Tanrı Modu, sürücü birleştirme, denetim masası ve daha pek çok seçenek yer alıyor.

Right-Click Extender programı her işlemden önce kayıt defterinin yedeğini alıyor ve eğer sorun yaşanırsa hemen tek tıkla geri yükleme yaparak tüm ayarları eski haline getirebiliyor.

Programın ana penceresi yukarıdaki resimde verilmiştir. Kullanması son derece kolaydır. Ana pencerenin sol üst köşesindeki kategorilerden birine tıklayın. Mesela File/Folder kategorisi dosyalar ve klasörlerin sağ tık menüsü seçeneklerini sunar. Desktop kategorisi masaüstü sağ tık menüsünün seçeneklerini sunar. Drives kategorisi sürücülerin sağ tık menüsünün seçeneklerini sunar ve MyComputer kategorisi Bilgisayarım klasörünün sağ tık menüsü seçeneklerini sunar.

Bir kategoriyi seçince o kategoriye ait seçenekler gösterilir. Eklemek istediklerinizin kutusunu işaretlemeniz ve silmek istediklerinizin kutusundaki işareti kaldırmanız yeterlidir. Bazı seçeneklerin solundaki Icon kutusunu işaretleyerek bu seçeneği kendisine has simgesiyle birlikte sağ tık menüsüne ekleyebilirsiniz. Fakat her seçeneğin simge özelliği yok.


Yayımlandı