...

Rufus – Format İçin USB Bellek Oluşturma

Lisans: Ücretsiz Boyut: 1.3 MB
Kategori: Sistem Araçları Dil: Türkçe
Sistem: Windows Üretici: Pete Batard/Akeo

Rufus, Windows bilgisayarlara USB bellekten format atmak için USB bellekleri biçimlendirir.

Bir USB flash bellek aracılığı ile PC’ye format atmak istiyorsanız, önce bu USB belleği önyüklenebilir hale getirmeniz gerekiyor ve içerisine Windows kurulum dosyasını atmanız gerekiyor.

Günün birinde bilgisayarın artık açılmadığını, işletim sisteminin çöktüğünü görürseniz, panik yapmaya gerek kalmaz. Hemen format için hazırladığınız USB belleği kasaya takıyorsunuz ve bilgisayarı yeniden başlatarak sıfırdan yeni bir Windows kuruyorsunuz yani format atıyorsunuz.

Ayrıca yeni satın aldığınız bir laptop yada masaüstü bilgisayarda eğer henüz hiç işletim sistemi kurulmamışsa, yine bu USB bellekten hemen hızlıca ve kolayca Windows kurabilirsiniz.

Rufus kurulumsuzdur yani kurulum gerektirmez (portable versiyon). Sadece indirdiğiniz dosyaya çift tıklıyorsunuz ve programın penceresi açılarak hemen kullanmaya başlıyorsunuz.

Rufus nasıl kullanılır? Rufus ile format için USB bellek nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki kısa videoyu izleyerek hemen öğrenebilirsiniz.


"Rufus" yazılımı sitemizin Sistem Araçları kategorisinde yer almaktadır. 1.3 MB boyutunda ve lisansı Ücretsiz olan bu yazılımı şimdi buraya tıklayarak indirebilir veya bu kategoride yer alan diğer yazılım ve oyunları görmek için buraya tıklayabilir ya da aynı kategoriden benzer yazılımlara aşağıdan göz atabilirsiniz.


"Rufus" adlı program tarafımızca www.virustotal.com isimli sitede onlarca farklı antivirüs taramasından geçirilmiş ve temiz (güvenli) olduğu onaylandıktan sonra beğeninize sunulmuştur. Dilerseniz buraya tıklayarak test sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TeknolojiBil.com