Resmin Üzerine Yazı Yazma Programı Türkçe Ücretsiz

Yukarıdaki resimden de anlayacağınız gibi Movavi Photo Editor çok şık ve modern bir arayüzü bulunan ve Türkçe dilini destekleyen harika bir resim düzenleme yazılımıdır.

Bu programın en güzel özelliklerinden biri de resimlerin üzerine yazı eklemek için sağladığı çabukluk ve kolaylıktır.

Fotoğrafın Üzerine Nasıl Yazı Yazılır?

Resim dosyasını programa eklemek için sürükle-bırak yapabilirsiniz. Alternatif bir yöntem olarak sol üst köşedeki Dosya menüsüne tıklayıp açılan menüden seçeneğine tıklayarak da resmi programa aktarabilirsiniz.

1 numaralı ok işaretiyle gösterilen T harfine (Metin butonuna) tıklayın. Sağ tarafta metin paneli açılacak.  Burada 2 numaralı ok ile gösterilen Metin Ekle butonuna tıklayın. Böylece resmin üzerinde Düzenlemek için çift tıklayın yazan bir yazı görünecek.

Söylendiği gibi 3 numaralı ok ile gösterilen bu yazıya çift tıklayın ve dilediğiniz şeyi yazın.

Dilerseniz 4 numaralı ok ile gösterilen çarpı işaretine tıklayarak bu yazıyı silebilirsiniz.

Dilerseniz 5 numarayla gösterilen mavi simgeye tıklayıp basılı tutarak ve fareyi sürükleyerek yazı alanını büyütebilir yada küçültebilirsiniz.

6 numaralı ok ile gösterilen alanda yer alan seçenekleri kullanarak yazı tipi türünü (font) seçebilir, yazıyı döndürerek 30 derece yada 50 derece falan çevirebilir, hizalayabilir, arka plan rengini değiştirebilir, yazı boyutunu değiştirebilir, yazının rengini değiştirebilir, kalın yapabilir, altı çizili yapabilir, kontur genişliğini ayarlayabilir veya yazının matlık ayarını yapabilirsiniz.

Son olarak 7 numaralı okla gösterilen Kaydet butonuna tıklayarak dosyaya isim girip dilediğiniz klasörü seçerek resmi dilediğiniz formatta bilgisayara kaydedin.


Yayımlandı