Resmin Üzerine Logo Ekleme Ücretsiz Filigran Programı

Alamoon Watermark bedava bir filigran ekleme yazılımıdır. Bu araç sayesinde resimlerin üzerine yazı şeklinde logolar yerleştirebilirsiniz.

Örneğin web sitenizin ismini siteye yüklediğiniz fotoğrafların üzerine ekleyebilirsiniz. Ayrıca programın toplu işlem özelliği sayesinde aynı anda çok sayıda resmin üzerine tek tıkla logolar ekleyebiliyor.

Dilerseniz font türünü, boyutunu, şeklini ve rengini değiştirerek logoyu çok güzel bir hale getirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? Fotoğrafa Logo Nasıl Eklenir?

Önce 1 numaralı ok ile gösterilen Add Image butonuna tıklayarak bilgisayardan logo ekleyeceğiniz resmi seçip programa ekleyin. İster bir tane ister onlarca resim seçip ekleyebilirsiniz. Ardından 2 numaralı Next butonuna tıklayın. Alttaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yere logo yazısını yazın. Ben deneme amaçlı olarak “Örnek Logo Yazısı” yazdım. Böylece resmin üzerinde hemen bu yazdığım yazı göründü. Şimdi resmin üzerindeki yazıyı fareyle tutup sürükleyerek resmin istediğiniz köşesine veya ortasına taşıyabilirsiniz. Ben sürükle-bırak yaparak logo yazısını resmin sağ alt köşesine yerleştirdim.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alandaki seçenekleri keyfinize göre değiştirerek bu logo yazısını güzel bir hale getirin.

Font size kısmından yazı boyutunu, Verdana yazan yere tıklayarak yazı tipi türünü (Font çeşidini), Watermark opacity kısmındaki kaydırma çubuğunu hareket ettirerek saydamlığı (transparan), Font color kısmına tıklayarak yazının rengini ve Back kısmına tıklayarak yazının arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.

Ardından 3 numaralı Next butonuna tıklayın. Alttaki resim açılacak.

Burada önce Browse butonuna tıklayarak logolu resmin kaydedileceği klasörü seçin ve ardından Next butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

İlk olarak 1 numaralı ok ile gösterilen Start Watermarking butonuna tıklayın. İşlem birkaç saniye sonra bitecek ve aşağıdaki ufak pencere açılacak.

Hayır diyerek kapatın.

Son olarak Close butonuna tıklayarak pencereyi kapatın.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı