PLT Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? Ücretsiz Açma Programı

CAD programları tarafından oluşturulan vektör tabanlı bir çizim dosyasıdır.

ViewMate adlı ücretsiz program sayesinde .plt uzantılı dosyaları kolayca açabilir ve kaliteli bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Örneğin dosyanın farklı katmanlarını görebilir ve her bir katmanın görünürlük özelliğini değiştirebilirsiniz. Ayrıca döndürme, yakınlaştırma, taşıma, transfer etme, kopyalama, ölçeklendirme ve aynalama gibi özelliklere sahiptir.

Bu programla plt dosyalarını açıp ufak ufak düzenleyebilirsiniz. Düzenledikten  sonra yazıcıdan çıktı alabilirsiniz ama düzenlenen dosyayı kaydetmeye izin vermez.

Programın seçme aracı araç çubuğu, düzenleme araç çubuğu, ekleme araç çubuğu, katman araç çubuğu ve görünürlük araç çubuğu olmak üzere farklı araç çubukları bulunmaktadır.

Dosyadaki dilediğiniz nesneyi seçip görünür veya görünmez yapabilirsiniz. Ayrıca çalışma alanındaki ızgara birimlerini değiştirebilirsiniz. PLT dosyasındaki elemanlar beyaz renke, zıt renklerde veya gri renkte görüntülenebilir.

Bu programı bilgisayara kurmak için resmi sitesinden ücretsiz olarak kaydolmanız gerekiyor. E-posta adresinize gönderilen kodu kurulum sırasında girerek programı tamamen bedava kullanabilirsiniz.


Yayımlandı