PDF Boyutunu Küçültme Programı Ücretsiz PDF Sıkıştırma

Computech PDF Compressor programı sayesinde elinizdeki boyutu büyük olan pdf dosyalarını Windows bilgisayarda sıkıştırarak boyutunu düşürebilir ve böylece e-posta ile daha hızlı yollayabilir veya internete daha çabuk yükleyerek paylaşabilirsiniz.

Örneğin elinizde birkaç MB boyutunda yüzlerce pdf dosyası varsa, toplam boyut birkaç GB olabilir. Haliyle bu kadar büyük veriyi email ile yollamak yada bulut depolama hesabına yükleyerek paylaşmak oldukça uzun ve yorucu bir süreç haline gelecektir.

Böyle zamanlarda bu programın sunduğu toplu işlem özelliği sayesinde tüm pdf dosyalarını tek tıkla aynı anda küçültebilirsiniz.

Computech PDF Compressor programı 4 farklı sıkıştırma seçeneği sunuyor ve toplamda boyutu %80 civarında azaltıyor.

Nasıl Kullanılır? PDF Boyutu Nasıl Küçültülür?

Önce üstteki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Add Files butonuna tıklayarak yada sürükle bırak yaparak tüm pdf dosyalarını programa aktarın. Ardından 2 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim Compress yazan butona tıklayın.

Dilerseniz en üstteki Options butonuna tıklayarak açılan pencereden sıkıştırılmış yani boyutu küçültülmüş pdf dosyalarının kaydedileceği yeri değiştirebilirsiniz.

Eğer Same as source seçeneği işaretli olursa, sıkıştırılan dosyaları, pdf dosyalarının yer aldığı aynı klasöre kaydedilir. Başka klasöre kaydetmek isterseniz, Destination seçeneğini işaretleyin ve Browse butonuna tıklayarak yeni klasörü seçin. Son olarak değişiklikleri kaydetmek için Accept yazan butona tıklayın.

Ayrıca üst kısımdaki sıkıştırma ayarlarından (Compression settings) sıkıştırma yani küçültme oranını değiştirebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi:Windows XP/2003/Vista/Server 2008/7/8/10

Yayımlandı