Oyun Optimizasyon Programı Oyun İçin Bilgisayar Ayarları

GameFire ücretsiz bir oyun hızlandırma yazılımıdır.

Daha akıcı oyun deneyimi için sistem performansını artırır. Optimizasyon için bir profil seçmelisiniz. Örneğin donanım (hardware), görsel efektler (visual effects), Windows fonksiyonları (windows functions), sistem güvenliği (system security) ve benzeri seçenekler sunulmaktadır.

Oyunu oynadıktan ve kapattıktan sonra tek tıklamayla oyun modunu kapatarak bilgisayarı eski haline getirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? Oyunlar Nasıl Hızlandırılır?

Aşağıdan indireceğiniz bu programı normal şekilde ilerleyerek bilgisayara yükledikten sonra çalıştırın. Aşağıdaki penceresi açılacak.

Her ne kadar ilk başta kafa karıştırıcı ve çok seçeneği varmış gibi görünse de, bu işlerden hiç anlamayan birinin kolayca başa çıkabileceği bir programdır. Çünkü iki adımda normal bir oyun optimizasyonu yapabilir ve fark edilir oranda oyunları hızlandırabilirsiniz.

Bunun için önce 1 numaralı ok ile gösterilen Add Game butonuna tıklayıp bilgisayarınızda bulunan ve hızlandırmak istediğiniz oyunları ekleyin.

Ardından 2 numarayla gösterilen Turn on Game Mode butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada arka planda çalışan ve oyun performansını düşüren program, işlem, uygulama ve servislerin listesi verilmektedir. Bunlardan çok mühim olmayanların hepsini işaretleyin ve OK butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar basit.

Fakat programın ayarlarına ve seçeneklerine göz gezdirerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı