MP3 Albüm Kapak Resmi Değiştirme ve Kopyalama Programı Türkçe Ücretsiz

Aslında TagScanner müzik dosyalarının üst verilerini (metadata) düzenleme yazılımıdır. Fakat TagScanner programı sayesinde MP3 dosyasının albüm görselini (kapak resmini) isterseniz yeni bir resimle değiştirebilir veya var olan mevcut resmi kolayca kopyalayıp bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bu yazılım hem Türkçe hem de tamamen bedavadır.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ana pencerede 1 numaralı ok ile gösterilen Düzenle sekmesine tıklayın. Açılan pencerede bilgisayardaki mp3 dosyasını sürükle-bırak yaparak programa ekleyin. Ben deneme amacıyla 2 numaralı ok ile gösterilen Sezen Aksu’nun İhanetten geri kalan isimli şarkısını fareyle sol tıklayıp tutup sürükleyip program penceresinin üzerine bırakarak ekledim.

Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Standart sekmesine tıklayın ve sağındaki kaydırma çubuğunu aşağıya doğru çekerek 4 numaralı ok ile gösterilen Gömülü Kapak Görseli kısmına gelin.

Burada eğer gördüğünüz resmi başka bir resimle değiştirmek istiyorsanız, değiştirmek istediğiniz yeni resim dosyasını fareyle tutup sürükleyerek 5 numaralı ok ile gösterilen resmin üzerine bırakın. Böylece otomatik olarak yeni resim buraya yerleşecek. Ardından 6 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak bu resmi kaydedin.

Eğer eklediğiniz mp3 dosyasının albüm kapak resmini kopyalayarak bilgisayara kaydetmek isterseniz, 7 numaralı ok ile gösterildiği gibi resmin üzerine fareyle sağ tıklayın ve açılan menüden Kapağı Panoya Kopyala seçeneğine tıklayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • Dil: Türkçe
  • İşletim sistemi: Windows XP / 2003 / Vista / 2008 / 7 / 8 / 8.1 / 10

Yayımlandı