En İyi GIF Resmi Düzenleme Programı Ücretsiz

Chasys Draw IES son derece zengin özelliklere sahip olan bir resim düzenleme yazılımıdır.

BU programın sahip olduğu Artist isimli aracı kullanarak GIF resimlerini açıp her bir karesini ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

GIF Nasıl Düzenlenir?

Programın kurulumunu normal şekilde Next ve Apply butonlarına sürekli tıklayarak tamamlayın. Merak etmeyin içinde hiçbir reklam yazılımı ve diğer teklifler yoktur. Kurduktan sonra çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada öncelikle 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi GIF resmini programa eklemek için gif dosyasını fareyle sol tıklayarak tutup sürükleyin ve programın penceresinin üzerine bırakın.

Böylece bu GIF dosyasının içindeki tüm kareler 2 numaralı ok ile gösterilen Layers penceresinde listelenecek. Bu listedeki karelerden herhangi birini düzenlemek için fareyle üzerine sağ tıklayın ve açılan menüden 4 numaralı ok ile gösterilen Edit in New Window seçeneğine tıklayın. Böylece bu gif karesi tam ekran olarak yeni bir pencerede açılacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

Şimdi programın sunduğu çok sayıda gelişmiş düzenleme araçlarını kullanarak bu gif karesini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Daha sonra klavyeden CTRL + S kısayol tuşuna basarak yapılan değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Hatta dilerseniz bu gif karesini jpg, png yada diğer resim formatlarında bilgisayara ayrı bir dosya olarak da kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı