Klasör Nasıl Şifrelenir? Klasöre Şifre Koyma Şifreleme Programı Ücretsiz

The Padlock mükemmel bir klasör şifreleyici yazılımdır. Bu programla klasörleri şifrelemek çok kolay. Tamamen ücretsiz olan bu programın nasıl kullanıldığını resimlerle anlatıyorum.

Programın kurulum dosyasına çift tıklayarak kurmaya başladığınız zaman aşağıdaki pencere açılacak. Bu programa giriş yapmak için kendinize özel bir ana şifre seçin ve iki kutuya da girdikten sonra Create butonuna tıklayın.

Ardından aşağıdaki pencere açılacak. Az önce seçtiğiniz ana şifreyi buraya da girin ve Login butonuna tıklayın.

Böylece programın ana penceresi açılacak ve aşağıdaki gibi görünecek.

Burada masaüstündeki belgeler isimli bir klasörü şifrelemek için klasörü fareyle seçip sürükleyerek programın penceresi üzerine bırakmak yeterlidir. Otomatik olarak şifrelenecek ve Status durumunda Locked yani kilitli yazacak. Ayrıca klasör şifrelendiği anda gizlenmiş olacak yani kaybolacak ve başkaları asla göremeyecek. Açılan ufak pencerede bu klasörün şifrelendiği mesajı yer alacak. Tamam butonuna tıklayarak kapatın.

Bu klasörün şifresini kaldırmak, iptal etmek yani kilidini açmak (çözmek) ve tekrar eski yerinde görünmesini sağlamak için önce 1 numaralı ok ile gösterdiğim yerde kutuyu işaretleyin ve 2 numaralı ok ile gösterdiğim Unlock selected item (seçilen öğenin kilidini kaldır) yazan butona tıklayın.

Programın ayarlarını açmak için Settings yazan butona tıklayınız.

Burada 1 numaralı ok ile gösterdiğim Hide files/folders seçeneğinin işaretini kaldırarak, klasörü şifrelediğiniz zaman gizlenmesini önleyebilirsiniz.

Yani bir klasöre şifre koyduğunuz zaman otomatik olarak gizlenmesini istemiyorsanız, bu seçeneğin işaretini kaldırın.

2 numaralı ok ile gösterilen Change Password butonuna tıklayarak programa giriş için seçtiğiniz ana şifreyi değiştirebilirsiniz.

3 numaralı ok ile gösterilen Check for updates butonuna tıklayarak programın yeni sürümü çıkmışmı, yani güncellemesi varmı diye kontrol edebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı