iPhone SE 6S Plus Format Atma Sıfırlama Reset Fabrika Ayarlarına Döndürme

iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE model  cihazları formatlamak yani tamamen sıfırlamak için yapacağınız işlemler tümüyle aynıdır.

Bu sayfada iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE modellerini sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri döndürmenin nasıl yapıldığını olabilecek en hızlı ve en kolay şekilde anlatıyoruz.

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine tıklayın. Onay verdikten sonra bütün içerikler, ayarlar ve bilgiler silinecektir.

Dolayısıyla cihazı yeniden kullanmak için yeniden ayarlamanız gerekiyor.

Sadece tüm ayarlar nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine tıklayın.

Sadece tüm ayarlar ve tüm tercihler nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine tıklayın.

Sadece Ağ ayarları nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tıklayın. Böylece kayıtlı Wi-fi ağlarının bilgileri ve VPN ayarları silinir.

Bunun dışında iTunes yazılımını kullanarak bilgisayar üzerinden cihazı sıfırlayabilirsiniz. Fakat uzun süreceği ve daha çok uğraştıracağı için pek tavsiye etmiyoruz. Şartlar sizi mecbur bırakmadıkça cihazın menüsünü yada tuşlarını kullanarak tıpkı yukarıda anlattığımız iki farklı yöntemi takip ederek telefona format atmanızı öneriyoruz.

Yukarıda açıkladığımız yöntemleri uygulayarak sorunsuz bir şekilde cihazı formatlamış olmanız gerekiyor. Ama olur da herhangi bir hata, arıza yada sorun ile karşılaşırsanız, problemin ne olduğun açık ve net bir dille bize yorum olarak yazıp yardım isteyebilirsiniz. Fakat olabildiğince detaylı bir şekilde sorunu açıklamaya gayret gösteriniz. Böylece biz de elimizden geldiğince kısa zamanda sizlere yardımcı olabiliriz.


Yayımlandı