iPhone 7 Plus Format Atma Nasıl Reset Atılır Sıfırlama Fabrika Ayarlarına Döndürme

Tüm iPhone modellerinde telefona nasıl format atıyorsanız, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde de aynı şekilde format atabilirsiniz.

Örneğin iPhone 6, iPhone 8 ve bu sene yeni çıkan iPhone X cihazını sıfırlamak için uyguladığınız adımları aynı biçimde iPhone 7’yi sıfırlamak için de yapmalısınız.

iPhone 7’yi hardreset atarak tamamen sıfırlamak ve fabrika ayarlarına geri döndürmek için aşağıdaki iki kolay adımı uygulamanız yeterli olacaktır.

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine tıklayın. Onay verdikten sonra bütün içerikler, ayarlar ve bilgiler silinecektir.

Dolayısıyla cihazı yeniden kullanmak için yeniden ayarlamanız gerekiyor.

Sadece tüm ayarlar nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine tıklayın.

Sadece tüm ayarlar ve tüm tercihler nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda  Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine tıklayın.

Sadece Ağ ayarları nasıl sıfırlanır?

Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyin.

Açılan ekranda Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tıklayın. Böylece kayıtlı Wi-fi ağlarının bilgileri ve VPN ayarları silinir.

Bunun dışında iTunes yazılımını kullanarak bilgisayar üzerinden cihazı sıfırlayabilirsiniz. Fakat uzun süreceği ve daha çok uğraştıracağı için pek tavsiye etmiyoruz. Şartlar sizi mecbur bırakmadıkça cihazın menüsünü yada tuşlarını kullanarak tıpkı yukarıda anlattığımız iki farklı yöntemi takip ederek telefona format atmanızı öneriyoruz.

Şayet cihazı formatlarken çeşitli problemlerle karşılaşırsınız aşağıdaki yorum kutusuna sorunu yazarak bizden yardım isteyebilirsiniz. En kısa sürede cevap vererek imkanımız dahilinde yardımcı olmaya çalışacağımıza söz veriyoruz. Umarız bu yazı işinize yaramıştır ve faydalı olmuştur.


Yayımlandı