Gmail Toplu Mesaj Silme PC Android iPhone

Gmail gelen mesajları toplu silmek nasıl yapılır? Bilgisayarda, iPhone veya Android’li telefonda gelen mesajların hepsini birden tek tıkla çoklu olarak silmek için aşağıdaki basit yöntemi uygulamak yeterli olacaktır. Denenmiştir ve işe yaradığı yüzde yüz kanıtlanmıştır.

Gmail’de Tüm Mesajlar Toplu Olarak Nasıl Silinir?

Google Gmail hesabınızda gelen bütün mesajların tümünü silmek yani tamamen temizlemek aslında çok kolay. Aşağıdaki tek görselde resimli anlatım yaptım ve gerekli açıklamaları ekledim.

Gmail Tüm Mesajları Silme

Öncelikle yukarıdaki ekran görüntüsü resminde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilen kutuyu işaretleyin. Böylece sayfadaki bütün mesajlar otomatik olarak hepsi birden seçilecek. Fakat bizim amacımız yalnızca görünen sayfayı değil, diğer sayfalardaki tüm mesajları da seçmek.

Bu nedenle 2 numaralı ok işaretiyle gösterilen Gelen Kutusu aramasındaki xxx ileti dizisinin tümünü seç yazan seçeneğe tıklayın. Böylece gelen kutusunda kaç yüz tane yada kaç bin tane mesaj varsa hepsi seçilmiş sayılacak.

Sonrasında 3 numaralı çöp kutusu simgesine tıklayarak hepsini silebilirsiniz. Dilerseniz silmek yerine hepsini birden toplu olarak arşivlemek yani arşive göndermek için 1 numaralı ok ile gösterilen simgenin hemen sağındaki aşağı yönlü ok işareti simgesine tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı