Gereksiz Fontları Silme Programı

FontFrenzy programı sayesinde Windows’un bir parçası olmayan yani daha sonraları kullanıcılar tarafından yüklenen ama bir kere kullanıldıktan sonra artık kullanılmayan gereksiz fontları silebilirsiniz.

Fakat silmeden önce bu silinen fontların bir yedeğini alıp bir klasör içinde saklar. Dolayısıyla dilediğiniz zaman hemen bu silinmiş fontları tek tıkla geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca fontları önizleme ve seçilen fontları silme yada yeni fontlar yükleme gibi özellikleri de bulunuyor.

Normalde çok nadiren işe yarayan ve bilgisayarı her açtığınızda otomatik olarak yüklenen bu fontlar performansı düşürerek bilgisayarı bile yavaşlatıyor. Bu nedenle FontFrenzy ile yapacağınız kullanılmayan gereksiz fontlar temizleme işleminden sonra performansı da yükseltmiş olacaksınız.

Nasıl Kullanılır?

Ana pencerenin üst kısımdaki seçeneklerden Defrenzy seçeneğine tıklayın ve aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burada ise Defrenz Now yazan butona tıklayın. Böylece Windows’un kurulumu sırasında yüklenenler hariç, daha sonra sizin yüklemiş olduğunuz tüm fontlar silinecek. Fakat bunların bir yedeği alınıp klasör içinde saklanacak ve bu klasör size gösterilecek. FrenzySnap seçeneğinden yararlanarak tüm fontların bir ekran görüntüsü imajını alabilirsiniz.

En üstteki seçeneklerden Refrenzy seçeneğine tıklayınca aşağıdaki ekran açılır. Buradan Refrenzy now butonuna tıklayarak tüm fontları geri yükleyebilirsiniz.

Ayrıca programın en üstündeki menüden yepyeni harika fontlar yükleyebilirsiniz.

Programı indir

Lisans: Ücretsiz

İşletim sistemi:


Yayımlandı