Film Kataloglama Programı Ücretsiz 2018

Ant Movie Catalog ücretsiz ve kullanması kolay bir film katalog yazılımıdır. Bu program sizlere kendi film arşivinizi oluşturma ve geliştirme imkanı sunar.

Çeşitli kaynaklardan film listesi ekleyebilirsiniz. Örneğin bilgisayardan film dosyası seçebilirsiniz. Ayrıca CSV/Excel, MS Access veritabanı, DVD Profiler (XML raporu) ve yerel medya dosyaları bu kaynaklar arasında yer alır. Dilerseniz filmin ismini yazarak da manuel olarak yani el yordamıyla filmi ekleyebilirsiniz.  Ekstra bilgiler internetten otomatik olarak çekilmektedir. Tools >> Scripting menüsünden bunu yapabilirsiniz.

Aslında filmin bütün bilgilerini internetten otomatik olarak alabilir.

Örneğin yönetmen, yapımcı, ülke, kategori, aktörler, dil, yayınlanma yılı ve film süresi gibi çok sayıda bilgiyi internetteki çeşitli web sitelerin veri tabanından çekebilir.

İster seçtiğiniz bir filmin bilgilerinin, ister tüm veri tabanındaki filmlerin bilgilerinin yazıcıdan çıkısını alabilirsiniz. Bunun için programın sunduğu bazı yazdırma şablonları bulunmaktadır. Bu şablonlardan birini seçerek bu işi kolayca halledebilirsiniz.

Filmleri ekledikten ve düzenlemeleri bitirdikten sonra veri tabanını AMC veya XML formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı