Fatih Kalem 2022 Son Sürüm

Fatih Projesiyle birlikte okullara dağıtılan yeni nesil dijital tahtaların verimini artırmak amacıyla üretilen Fatih Kalem programıdır.

Bu programı yüklediğiniz anda ekrana şeffaf bir katman ekleniyor ve böylece ekranın dilediğiniz kısmına yazı yazma imkanı sunuyor.

Ayrıca pdf sayfalarına, fotoğrafların üstüne, web sayfasının üstüne, uygulama ekranının üstüne ve videonun üzerine yazı yazabiliyorsunuz.

Dilerseniz hazır olarak gelen kütüphanedeki çok sayıda görselden ihtiyaç duyduklarınızı seçip görsel eklemek mümkün. Sadece görselin görünmesini istediğiniz ekran bölümünü seçmeniz yeterli olacaktır.

Programın içerisinde 3 çeşit kalem yer alıyor. Bunlar 24 farklı renk ve 6 farklı büyüklükten oluşuyor. Ayrıca 4 farklı büyüklükte silgi aracı yer almaktadır.

Yeni çıkan ve sitemizden indireceğiniz bu son sürümde iki parmağı aynı anda kullanabilir, kalem rengini hızlı bir biçimde değiştirebilir ve silgiyi açabilirsiniz.

Araç çubuğunu ekranın dilediğiniz bölümüne taşıyabilirsiniz. Hatta ayarlar ekranından istemediğiniz özellikleri kapatabilirsiniz.

Windows cihazlara Fatih kalem nasıl indirilir, nasıl yüklenir ve nasıl kullanılır öğrenmek için aşağıdaki videolara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.


Yayımlandı