En İyi Yerçekimi Simülasyon Programı Ücretsiz

Gravity tamamen bedava bir yer çekimi simülasyon yazılımıdır. Bu program sayesinde çeşitli uzay nesneleri yaratabilir ve bunların birbirine uyguladıkları yerçekimi (kütle çekimi) etkisini ağır çekimde görebilirsiniz.

Yeni bir nesne yaratmak için sol üst köşedeki Object menüsüne tıklayıp açılan menüden New Object seçeneğine tıklayın.

Yeni nesne için bir nesne ID numarası, ağırlık, pozisyon ve güç vektörleri gibi değerleri girin. Dilerseniz Create Random Object seçeneğine tıklayarak rastgele çeşitli nesneleri otomatik olarak oluşturmasını sağlayabilir ve bunların birbirine uyguladığı kütle çekim gücü etkisi altında nasıl hareket ettiklerini izleyebilirsiniz.

Yer çekimi ölçeğini 500’e kadar ayarlama imkanı sunuyor. Ayrıca yer çekimsel haritanın ekrandaki çizim hızını da ayarlayabilirsiniz.

Kütle çekimsel güçleri daha iyi bir şekilde görüntülemek için her bir nesnenin hız ve güç vektörlerini görsel bir şekilde sunmaktadır. Ayrıca dilerseniz herhangi bir nesneyi odak nesnesi olarak ayarlayabilir ve bu nesnenin simülasyonuna odaklanarak analiz etmesini sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz bu simülasyonu XML dosyası olarak bilgisayara kaydedebilir ve daha sonra tekrar bu program ile açıp yeniden oynatarak izleyebilirsiniz.


Yayımlandı