En İyi Web Kamera Kapatma Devre Dışı Bırakma Programı Ücretsiz

Webcam On-Off tamamen bedava ve çok basit bir web kamera kapatma ve engelleme yazılımıdır.

Bu program sayesinde tek tıkla kolayca web kamerasını devre dışı bırakabilir yani kapatabilir yada açabilirsiniz. Ayrıca kameranın şuanda neyi çektiğini görebilirsiniz.

Web Kamera Nasıl Kapatılır?

Çok basit. Bu programı bilgisayara kurup çalıştırdığınız zaman aşağıdaki ana penceresi açılacak ve otomatik olarak web kameranın o anki durumunu tespit edip ana penceresinde gösterecek. Eğer web kameranız açık ise ve görüntü çekiyor ise, aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yeşil renkli Enabled yazısı çıkacak.

Eğer web kamerayı devre dışı bırakmak yani kapatmak isterseniz, aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen web kamera cihazının kutusunu işaretleyin.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Disable butonuna tıklayın. Böylece web kamera tamamen kapatılacak ve aşağıdaki resimde olduğu gibi kırmızı renkli Disabled yazısı çıkacak.

Ayrıca Skype ya da WhatsApp gibi web kamerayı kullanan cihazlar web kameranızı göremeyecek yani algılayamayacak. Web kameranın durumunu görmek istediğinizde aşağıdaki gibi bir hata verecek.

no webcam device error

Burada “hiçbir web kamera cihazı bulunamadı” mesajı yazıyor.

Web kamerayı tekrar açmak yani aktif etmek için aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi web kamera cihazının kutusuna tıklayarak işaretleyin ve 2 numaralı ok ile gösterilen Enable butonuna tıklayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows xp – (x86 ve x64)

Yayımlandı