En İyi USB Bellek Hız Testi Programı Ücretsiz

USBDeview piyasadaki en kaliteli USB flash bellek sürücüsü hızını ölçme yazılımıdır.

Herhangi bir USB belleğin veri transfer hızını en doğru şekilde ölçmek için bu programdan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca taşınabilir sabit disklerin, mobil telefonların ve SD kartların da hızını tespit edebiliyor.

Tüm bağlı cihazlar ana pencerede gösterilir. Çalışan cihazları yeşil renkli olarak gösterir.

Herhangi bir USB belleği test etmek için ana pencereden bu USB’yi seçin ve sağ tıklayın. Açılan menüden speed test seçeneğine tıklayın.

Test tamamlandıktan sonra hem okuma (read) hızını hem de yazma (write) hızını görebilirsiniz. Hızlar MB/Sec birimi olarak gösterilir.

Publish Test result butonuna tıklayarak programın resmi sitesinde bu hız testi sonucunu paylaşabilirsiniz.

Programın sahip olduğu diğer bazı güzel özellikler de var. Mesela Autoplay özelliği sayesinde USB bellek içindeki video ve ses dosyalarının otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Disconnect özelliği sayesinde USB belleği güvenli bir şekilde bilgisayardan çıkartabilirsiniz. Properties özelliği sayesinde depolama alanının boyutunu, güç tüketimini, sürücü versiyonunu ve diğer bazı teknik detayları görebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı çalıştırdığınız zaman USB portlara bağlı olan tüm cihazları tespit edip ana pencerede gösteriyor. Fakat diğer cihazların hızını ölçmek için seçenek çıkmıyor. Bunlar arasında benim bir tane USB flash belleğim var. Bunun da ismi Verbatim STORE N GO. Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterdiğim bu usb belleğe sağ tıkladım ve açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen Hız Testi seçeneğine tıkladım. Böylece aşağıdaki ufak pencere açıldı.

Burada 1 numarayla gösterilen Testi Başlat butonuna tıklayın. Bir süre sonra 2 numaralı ok ile gösterilen kısımda okuma hızını görebilir ve 3 numaralı ok ile gösterilen kısımda yazma hızını görebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Pogramın Türkçe dil paketini buradan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dil dosyasını programın EXE uzantılı kurulum dosyasıyla aynı klasöre atın. Otomatik olarak bu dil dosyasını tespit ediyor ve dili Türkçe yapıyor.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı