En İyi Trigonometri Hesaplama Programı Ücretsiz

Microsoft Mathematics gelişmiş özelliklere sahip olan bir matematik hesap makinesidir. Ayrıca en önemli yanlarından biri de trigonometrik hesaplamaları kolayca yapmasıdır.

Temel trigonometrik hesaplama penceresinde, temel trigonometrik fonksiyonları ve terslerini hesaplayarak değerini bulma imkanı sunuyor. Örneğin sinüs hesaplama, kosinüs hesaplama, tanjant hesaplama, kotanjant hesaplama, sekant hesaplama ve kosekant hesaplama seçeneği bulunuyor.

Önce fonksiyonu seçin ve sonra bilinen değerleri girin. Değerleri derece (degree), radyan (radian) veya gradyan (gradian) olarak girebilirsiniz. Ayrıca girdileri düzenleyebilir ve klavyede karşılık gelen tuşları öğrenebilirsiniz.

Programın özelliklerinden biri de üçgen çözücü aracıdır. Burada bilinen değerleri girince, kayıp değeri otomatik olarak hesaplıyor. Üçgenin açılarını ve kenarlarını hesaplamak için kullanabilirsiniz.

Üçgen türü, yükseklik ve alan değerleri ile üçgenin açılarını ve kenarlarını hesaplamada kullanılan trigonometrik fonksiyon kuralları ekranda gösterilir.

Ayrıca programın Formulas and Equations sekmesinde sinüs, kosinüs, tanjant, kotanjant, sekant ve kosekant hesaplaması yapabilirsiniz. Ayrıca sinüs kuralı ve kosinüs kuralı gibi diğer bazı trigonometrik formülleri kullanarak belirli açıları hesaplayabilirsiniz.


Yorum Yaz