En İyi RAM Testi Programı Nasıl Yapılır Windows 10/8/7/XP/Vista

Sayfanın en altından indireceğiniz zip dosyasının içindeki LinX klasörünü masaüstüne çıkartın ve içindeki LinX.exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.

Aşağıdaki pencere görünecek.

[​IMG]Settings menüsüne tıklayınca aşağıdaki pencere açılacak. Burada işlemci çekirdek sayısını girmeniz gerekiyor. Number of threads alanına eğer işlemciniz i5 ise 4 girin, eğer işlemciniz i7 ise 8 girin.
[​IMG]OK butonuna tıklayın. Şimdi ana penceredeki All butonuna tıklayın ve Run kısmındaki alana 10 girin.
[​IMG]Açılan pencerede geçen süre gösterilir fakat işlem bitene kadar hiçbir şey görmeyebilirsiniz. Bu yüzden işlemin bitmesi için sabırla bekleyin. Bu esnada bilgisayarınız çok az yavaşlayabilir.

Eğer RAM bellek alanınız çok büyükse, o zaman 10 dakika falan beklemeniz gerekebilir. Bu nedenle eğer RAM alanınız çoksa, Run kısmındaki alana 10 yerine 5 girin.

Test bittiği zaman aşağıdaki gibi bir pencere göreceksiniz. Burada hiçbir hata bulunmamış. Eğer bulunursa bu ekranda gösterecek.
[​IMG]

Eğer siste hız aşırtması (overclock) yapmıyorsanız, bu ekranda tespit edilen hatalar RAM belleğin bozuk, hasarlı yada sorunlu olduğu anlamına gelir. BIOS ayarlarına girerek RAM belleğin doğru voltajda çalıştığından emin olun.


Yayımlandı