En İyi DNG Görüntüleyici DNG Dosyası Açma Düzenleme Değiştirme Programı Ücretsiz

Picasa popüler ve bedava bir resim görüntüleme yazılımıdır. Diğer pek çok formatın yanı sıra, Picasa ile DNG dosyalarını da açıp görebilirsiniz. Ayrıca DNG dosyalarını düzenleme yani değiştirme imkanı da sunuyor. Hatta EXIF bilgilerini bile görüntüleyebilirsiniz.

Bu program bilgisayarda bulduğu tüm resimleri otomatik olarak kendi kütüphanesine ekler. Böylece sizin uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca sol taraftaki panelde yer alan klasörleri seçerek de resimleri görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken resme çift tıklamak. Böylece DNG resmini görebilir ve aynı zamanda EXIF bilgilerine de bakabilirsiniz. Üstelik çeşitli araçları kullanarak düzenleme şansı da veriyor.

Örneğin DNG resimlerin üzerine yazı yazabilir, çeşitli özel efektler uygulayabilir, renkleri ayarlayabilir, parlaklığı ayarlayabilir, kontrastı ayarlayabilir, döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

Ayrıca müzikli slayt sunum hazırlayabilir, kolaj resimler yapabilir, ve DNG dosyalarını kaydedebilirsiniz. Dilerseniz DNG’yi JPEG’ye dönüştürebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

DNG dosyasını sürükle bırak yaparak Picasa programının penceresi üzerine bırakarak açabilirsiniz.

Alternatif olarak Dosya menüsünden Picasa’ya dosya ekle seçeneğine tıklayarak da DNG resmini açıp görüntüleyebilirsiniz.

Eğer DNG resminin EXIF ve diğer bilgilerini görmek isterseniz, Görüntüle menüsünden Özellikler seçeneğine tıklayınız.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • Dil: Türkçe
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı