En İyi Mobilya Tasarım Programı Ücretsiz

PolyBoard tamamen bedava bir mobilya tasarım ve dekorasyon yazılımıdır.

Bu program sayesinde basit adımlar uygulayarak kendi seçimlerinize göre mobilyalar dizayn edebilirsiniz.

PolyBoard programının içinde kullanıma hazır olarak gelen çok sayıda kapı modelleri, duvar modelleri, zemin modelleri, raf ve çekmece modelleri bulunuyor. Bu modellerden hoşunuza giden şablonları seçip tasarıma başlayabilir ve diğer hazır nesneleri tasarıma ekleyebilirsiniz.

Dilerseniz sıfırdan mobilya çizimi de yapabilirsiniz. Bu programın sekmeli arayüzü özelliği sayesinde aynı anda iki yada daha fazla mobilyanın tasarımını farklı sekmelerde gerçekleştirebilirsiniz.

Mesela diyelim ki sıfırdan bir çekmeceli dolap yapacaksınız. İlk iş olarak bir dikdörtgen yada daire şekli çizin. Bu şekil sizin tasarımınızın temelini oluşturacak. Ardından bu şekline kenarlarına duvarlarını inşa edecek ve dış kaplamasını, kapılarını, çekmecelerini inşa edeceksiniz. Tüm bu sayılan parçaları kendiniz çizmek yerine, programın geniş kütüphanesinde yer alan hazır şablonlardan hoşunuza gidenleri seçerek kolayca tasarıma ekleyebilirsiniz.

Çalışma alanında bulunan Grid (ızgara) çizgilerinden faydalanarak çok daha kolay bir düzenleme yapabilirsiniz.

PolyBoard programının yönlü görüntüleme özelliği sayesinde tasarımı farklı açılardan görüntüleyebilirsiniz. Bu görüntüleme seçenekleri iki boyutlu modlardır.

Bir mobilyanın tüm parçalarını ayrı ayrı seçerek sadece o parçayı düzenleyebilirsiniz. Programın diğer bir ilginç özelliği ise otomatik döndürme özelliğidir.

Mobilya tasarımını bitirdikten sonra bir proje olarak kaydedebilir ve daha sonra bu projeyi açarak değiştirebilirsiniz.

Ayrıca 3DS dosyası olarak da bilgisayara kaydedebilirsiniz. Programın yazdırma seçeneği yok fakat ekran görüntüsünü alarak kolayca yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Programın tüm menüleri ve özellikleri aşağıdaki ekran görüntüsü resimlerinde verilmiştir. Mutlaka inceleyiniz.


Yayımlandı