En İyi Kutlama Kartı Hazırlama Programı Tebrik Kartı Oluşturma

Photo Card Maker yazılımı sayesinde harika tebrik kartları hazırlayabilirsiniz.

Çok basit olan bu program ile kısa zamanda ve büyük bir kolaylıkla etkileyici kutlama kartları yapabilir ve sevdiğiniz dostlara yollayabilirsiniz.

Programın içinde hazır olarak bulunan ve çeşitli kategorilere ayrılan şablonları kullanarak ve başka hiçbir teknik bilgiye gerek kalmadan herkes tebrik kartı oluşturabilir.

Örneğin yeni yıl, karikatür, tatil, mevsim, spor ve seyahat gibi şablon kategorileri yer almaktadır. Bu şablonlardan hoşunuza gideni seçip kutlama kartı için arka plan olarak kullanabilirsiniz.

Dilerseniz internetten ZIP biçiminde şablonlar indirip programa aktarabilir ve bilgisayardaki fotoğraflarınızı tebrik kartlarınızda kullanabilirsiniz.

Örneğin BMPPNGJPGTGAJP2 dosyalarını programın içine aktarabilir ve tebrik kartına ekleyebilirsiniz.

Ayrıca çeşitli font stilleri yani yazı tipi çeşitlerinden beğendiğinizi seçebilirsiniz. Tabii ki font rengi ve font boyutunu da ayarlayabilirsiniz.

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra tebrik kartınızı jpg, png veya bmp olarak bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Tebrik Kartı Nasıl Yapılır (Hazırlanır)?

Programı yükleyip çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Select Templates butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada önce 1 numaralı ok ile gösterilen Category isimli açılır menüye tıklayın ve açılan menüden bir şablon kategorisi seçin. Ben deneme amaçlı olarak Travel (seyahat) kategorisini seçtim.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen alanda bu kategoriye ait olan şablonlar listelenecek. Ben 2 numarayla gösterilen şablona tıklayarak seçtim. Son olarak 3 numaralı ok ile gösterilen OK butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki pencere karşınıza gelecek.

Burada seçtiğiniz şablon 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi arka plana yerleşir.

2 numaralı ok ile gösterilen Photo butonuna tıklayın ve şablonda kullanacağınız fotoğrafı bilgisayardan seçip şablona ekleyin.

Ben deneme amaçlı bir bebek fotoğrafı seçtim. Bu fotoğrafı sürükle-bırak yaparak 3 numaralı ok ile gösterilen alana yerleştirdim. Eğer resmin boyutu küçük ise veya büyük ise 4 numaralı ok ile gösterilen resmin kenarındaki çizgiyi fareyle tıklayıp sürükleyerek dilediğiniz gibi boyut ayarlayabilirsiniz.

Üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Text butonuna tıklayın ve ardından tebrik kartı görselinde yazı yazmak istediğiniz yere tıklayın. Aktif olan yazı alanına istediğiniz şeyi yazın. Ben deneme amaçlı olarak 2 numaralı ok ile gösterilen kısma yerleştirdiğimiz yazı alanına Tatildeyiz yazdım.

Şimdi oluşturduğunuz tebrik kartını bilgisayara kaydetmek için 3 numaralı ok ile gösterilen Save butonuna tıklayın ve açılan pencereden png, jpg veya bmp formatlarından birini seçip bir de dosyaya isim girerek bilgisayara kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı