En İyi FLAC’ı MP3’e Çevirme Programı Ücretsiz

fre:ac açık kaynak kodlu bir ses dönüştürücüdür. Bu araç sayesinde FLAC’dan MP3’e format çevirebilirsiniz.

Bu yazılımın toplu işlem özelliği sayesinde çok sayıda FLAC dosyasını programa ekleyerek tek seferde hepsinin formatını MP3 haline getirebilirsiniz.

Bu işlem için LAME isimli kodlayıcı kullanılır. Dilerseniz farklı kodlayıcı seçeneklerini tercih ederek farklı ihtiyaçları da giderebilirsiniz.

Desteklenen formatlar: AAC, AIF, AIFF, BONK, VOC, FLAC, MP3, M4A, OGG, AU, SND, WAV, ve WMA.

Flac Dosyası Nasıl Mp3 Yapılır?

Öncelikle aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya menüsüne tıklayın, açılan menüden Ekle‘ye gelin ve oradan da Ses dosyaları seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede bilgisayardaki FLAC dosyalarını seçip butonuna tıklayarak programa ekleyin.

Ben deneme amaçlı Metelica’nın One isimli şarkısının FLAC dosyasını ekledim. Aşağıda programın ana penceresinde bu dosyayı görebilirsiniz.

Dilerseniz alternatif olarak üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterildiği gibi sürükle-bırak yaparak da FLAC dosyasını programa ekleyebilirsiniz.

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Gözat butonuna tıklayarak MP3 dosyasının kaydedileceği klasörü seçin.

Son olarak 3 numaralı ok ile gösterilen butona tıklayarak format çevirme işlemini başlatın. Alternatif olarak Ctrl+E kısayol tuşlarına basarak da çevirme işlemini başlatabilirsiniz. Bir diğer yolu ise en üstteki Çevir menüsünü açıp Çevirmeye Başla seçeneğine tıklamak. Neyse sonuçta hepsi aynı işi yapıyor.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı