En İyi Ekran Kartı İzleme ve Kontrol Etme Programı Ücretsiz

CAM piyasadaki en gelişmiş grafik kartı izleme yazılımıdır.  Bu ücretsiz araç sayesinde bilgisayarda yüklü olan ekran kartının tüm istatistiklerini görebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarın işlemcisi, belleği ve ana kartı gibi diğer bileşenleri ile ilgili bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Programın ana penceresinde üç farklı seçenek bulunuyor. Bunlar Basit (temel), Advanced (gelişmiş), Expanded (genişletilmiş) seçenekleridir.

Basic seçeneğinde ekran kartı ve işlemcinin genel olarak özet bilgilerini gösterir. Mesela ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı, ekran kartının yükü ve RAM bellek doluluk oranı gibi bilgileri görebilirsiniz.

Advanced seçeneğinde ekran kartı ve bilgisayarın diğer parçaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler sunar. Mesela sıcaklığın ulaştığı minimum ve maksimum değerleri görebilir veya ısı ve yük karşılaştırmasını grafiksel olarak görüntüleyebilirsiniz.

Expanded seçeneği Advanced seçeneği ile aynı bilgileri sunar. Tek farkı istatistiklerle birlikte donanım ayrıntılarını da gösterir.

CAM programı oyun severler için idealdir çünkü oyun modu esnasında ekran kartının performansını izleme imkanı sunar. Build sekmesinde  bilgisayarın iki farklı donanım parçasının üretim bilgilerini gösterir. Mesela model adı, üretici markası, kod ismi gibi bilgileri görebilirsiniz.

Sistem performansını etkileyen faktörler ile ilgili bildirimleri mesaj kutusunda görebilirsiniz.

Programın ilk açılışında programı kullanmak için Facebook hesabınız ile, Google hesabınız ile giriş yapabilir veya ücretsiz hesap açabilir ve giriş yapabilirsiniz. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, pencerenin en altındaki Continue with guest mode linkine tıklayarak misafir girişi yapıp kullanabilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Programı indir (alternatif indirme bağlantısı)
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı