En İyi Dosya Bölme ve Birleştirme Programı Dosya Bölücü Parçalayıcı Ücretsiz

Bu ücretsiz dosya bölücü araç sayesinde dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde parçalara ayırarak e-posta ile daha rahat gönderebilir ve internette daha kolay paylaşabilirsiniz.

GSpilt programının kurulumu sorunsuz bir şekilde kolaylıkla tamamlanır ve sağ tık menüsüne yerleşir.

Dilerseniz varsayılan olarak bir parça sayısı belirleyebilir ve yine varsayılan olarak bu parçaların nereye kaydedileceğini seçebilirsiniz. Fakat isterseniz varsayılan yapmak yerine, her dosya bölme işleminde bunu size sormasını sağlayabilirsiniz.

Böldüğünüz parçaları birleştirmek çocuk oyuncağı kadar basit. Çünkü bölünen dosyalar 1’den başlayarak sayılarla belirtilir. Bu nedenle 1 numaralı ilk dosyaya çift tıklayarak çalıştırıp tüm dosyaların birleşmesini sağlayabilirsiniz.

Gsplit programının hemen anlaşılır bir arayüzü açılır ve derhal tüm parçaları birleştirerek tek bir dosya haline getirir.

Bu program her türlü dosyayı parçalara ayırabilir. Fakat medya dosyalarını (video, ses, resim) parçalara ayırıp, bu parçaları ayrı ayrı çalıştıramazsınız. Mesela bir videoyu 3 parçaya bölüp 2. parçasını açıp izlemeyi beklemeyin. Ancak birleştirerek izleyebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır? Dosya Nasıl Parçalara Ayrılır?

Programı çalıştırınca açılan ana pencereden Browse butonuna tıklayarak orijinal dosyayı seçin.

Ardından soldaki menüden Destination Folder seçeneğine tıklayın ve açılan pencereden Browse butonuna tıklayarak bölünmüş olan dosyanın parçalarının kaydedileceği klasörü seçin.

Sol menüdeki Type and Size seçeneğine tıklayın. Üstteki gibi bir pencere açılacak. Buradan Size alanına ister MB, ister KB, ister GB olarak her bir parçanın boyutunu girebilirsiniz. Dilerseniz Predefined yaza butona tıklayıp açılan ön tanımlı boyutlardan birini seçebilirsiniz.

Ardından soldaki Split File seçeneğine tıklayın.

Böylece üstteki pencere açılacak. Burada Split yazan üstteki butona tıklayın.

İşlem tamamlanınca aşağıdaki gibi bilgilendirici bir pencere açılacak.

Buradaki verilerin Türkçe anlamını aşağıda paylaştım. Böylece çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Elapsed time: İşlem süresi.

Result: Succesfull (sonuç: işlem başarılı).

Total piece count: Toplam parça sayısı.


Yayımlandı