En İyi Dolap Tasarım Programı Ücretsiz

SketchUp Make tamamen bedava bir dolap tasarlama yazılımıdır.

Programın sunduğu araçlarla dolap bileşenlerini tasarıma ekleyerek kolayca dolap dizayn edebilirsiniz.

Dilerseniz hazır şablonlardan birini seçip işinizi çok daha kolaylaştırabilir ve hızlandırabilirsiniz. Böylece hazır şablona çeşitli şekiller ekleyip, bazı değişiklikler ve ek çizimlerle profesyonel bir üç boyutlu (3D) dolap tasarımı yaratabilirsiniz.

Seçilen bir bileşenin hacmini azaltmak veya büyütmek için Push/Pull seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ana pencerenin sağ tarafında yer alan Default Tray isimli pencerece bulunan seçenekleri genişleterek tasarıma yeni bileşenler ekleyebilirsiniz.

Buna ek olarak dilediğiniz materyali ve stili seçebilir, gölge özelliklerini değiştirebilir ve her bir araç için ayrıntılı açıklamaları okuyup öğrenebilirsiniz.

Örneğin bir objeyi döndürebilir, taşıyabilir, kopyalayabilir, yakınlaştırabilir, boyutlar ekleyebilir, üzerine normal yada üç boyutlu yazılar yazabilir veya diğer çok sayıda işlemi yapabilirsiniz.

İstediğiniz bir dolap modelini programa aktarmak için Window > 3D Warehouse yolunu izleyin ve dolabı arayıp bulun. Listeden istenen dolabı bulabilir ve indirerek istenen değişiklikleri yapabilirsiniz. Yerleşim, boyut, materyal, renk, stil, döşeme ve benzeri bileşenleri değiştirebilirsiniz.

Bu program yalnızca SketchUp modellerini destekler. Hem içeri aktarırken, hem de dışarı aktarırken sadece SketchUp dosyası olarak işlem görür.


Yayımlandı