En İyi Çöp Adam Çizme Animasyon Yapma Programı Ücretsiz

Stykz piyasadaki en kaliteli çöz adam animasyonları hazırlama yazılımıdır.

Bu aracı kullanarak çeşitli çöp adam türlerini kolayca ekleyebilir, rengini ve boyutunu değiştirerek animasyon haline getirebilirsiniz.

Çeşitli farklı çöp adam figürleri içermektedir. Çeşitli karelerde çöp adamın hareketlerini kolaylıkla değiştirme imkanı sunuyor. Yaptığınız animasyonu GIF videosu olarak kaydedebileceğiniz gibi, GIF resim dizisi, JPG resim dizisi, transparan PNG resim dizisi ve GIF resim dizisi olarak da bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Çöp Adam Animasyonu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Programın ana penceresi aşağıdaki resimde verilmiştir. Gördüğünüz çöp adam varsayılan olarak pencerede otomatik gözüküyor.

Burada 1 numaralı ok işaretiyle ve 2 numaralı ok işaretiyle gösterilen noktaları fareyle tıklayıp tutup sürükleyerek çöp adamın elini veya ayağını ileriye geriye yukarı ve aşağı doğru hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca 3 numaralı ok ile gösterilen sarı noktayı fareyle tutup yukarı aşağı ileri ve geriye doğru sürükleyerek çöp adamın tamamını taşıyabilirsiniz.

5 numaralı figure menüsünü açıp yeni çöp adam çizgileri veya noktaları ekleyebilir veya yepyeni bir çöp adamın tamamını ekleyebilirsiniz.

9 numaralı Figure Properties penceresinden faydalanarak çöp adamın boyutunu, rengini, ölçeğini, açısını ve hizalamasını yapabilirsiniz.

Bir kareyi bitirdikten sonra 8 numaralı New Frame butonuna tıklayarak en alt taraftaki karelere yeni kare ekleyin ve çöp adamın bu karedeki hareketini belirleyin. Dilediğiniz kadar yeni kare oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu kareler hızlı bir biçimde birleştirilerek akıcı bir video görüntüsü oluşturulacak.

Ayrıca bu pencerenin alt kısmındaki Controller bölümünden yararlanarak animasyon hızını ayarlayabilir, geri sarabilir veya döngü (loop) halinde tekrarlı oynatabilirsiniz.

10 numaralı Play butonuna tıklayarak animasyonu dilediğiniz zaman izleyip nasıl olduğuna bakabilirsiniz.

Animasyonu kaydetmek için File menüsünden Export Animation seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede animasyon dosyasına bir isim girip dilediğiniz klasöre GIF formatında kaydedin.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10.

Yayımlandı