En İyi Albüm Kapak Resmi Ekleme Programı Ücretsiz

Album Art Downloader programı otomatik bir albüm kapak fotoğrafı indiricidir.

Müzik dosyaları için albüm kapaklarını hızlı ve kolay bir şekilde yüklemek için en ideal yazılımdı.

Dilerseniz programın arama kutusuna sanatçının ismini veya albümün adını yazarak aratabilir ve albüm kapak görsellerini bularak tek tıkla indirebilirsiniz.

Programın albüm kapağı indirmek için çok sayıda farklı kaynağı bulunuyor. Bunlar arasında Amazon.com, Buy.com, eMusic, Google Play Music, medianet gibi ünlü siteler de var.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükledikten sonra çalıştırın. Ana penceresi aşağıdaki gibidir.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Artist alanına şarkıcının ismini yazın ve 2 numaralı ok ile gösterilen Album alanına ise kapak görselini aradığınız albümün adını yazın. Ardından 3 numaralı ok ile gösterlen Search butonuna tıklayın. Böylece sonuçlar alt alta liste halinde gösterilecek.

Bu sonuçlar arasında beğendiğiniz bir resim varsa, 4 numaralı ok ile gösterildiği gibi kaydetme butonuna tıklayarak bilgisayara indirebilirsiniz.

Eğer baz sitelerin (kaynakların) arama sonuçlarından çıkarılmasını isterseniz, o sitelerin 5 numaralı ok ile gösterilen kutusundaki işaretini kaldırın.

Bilgisayardaki müzik dosyaları için otomatik albüm kapağı bulma ve indirme

Öncelikle üstteki resimde gösterildiği gibi File > New > File Browser seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yan yana 3 nokta simgesine tıklayın ve açılan pencerede bilgisayardaki müzik dosyalarının (mp3 dosyalarının) olduğu klasörü seçin. Böylece bu klasördeki mp3 dosyaları otomatik olarak listelenecek.

Bu listeden otomatik albüm kapağı bulunmasını istediğiniz dosyaların 3 numaralı ok ile gösterilen kutularını işaretleyin.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Get Artwork for Selection butonuna tıklayın. Böylece seçtiğiniz mp3 dosyaları için kapak görselleri bulunacak ve tek tıkla yükleyebilirsiniz.


Yayımlandı