En İyi Gmail Yedekleme Programı Ücretsiz

Gmail Backup ücretsiz bir Gmail e-postaları yedek alma yazılımıdır.

E-postaları ilişikteki ek dosyalarıyla birlikte yedekler. Kullanması gayet olay olan bu programda tek yapmanız gereken Gmail kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra, hangi tarihler arasındaki postaların yedekleneceğini seçmekten ibarettir.

Gmail hesabındaki tüm e-postalar ve dosyalar nasıl yedeklenir?

Programı yükleyip çalıştırınca aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yere Gmail adresinizi yazın. 2 numaralı ok ile gösterilen yere Gmail şifrenizi doğru şekilde yazın.

3 numaralı ok ile gösterilen Directory butonuna tıklayarak açılan pencerede, alınan yedeği kaydetmek istediğiniz klasörü seçin. Ben Belgelerim (Documents) klasörünü seçtim.

4 numaralı ok ile gösterilen yere başlangıç tarihini ve 5 numaralı ok ile gösterilen yere bitiş tarihini girin. Böylece bu iki tarih arasında kalan tüm mesajları yani e-postaları ve diğer ekli dosyaları yedekleyecek.

Son olarak 6 numaralı ok ile gösterilen Backup butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

İleri bir tarihte bu almış olduğunuz yedeği geri yüklemek isterseniz, 7 numaralı ok ile gösterilen Restore butonuna tıklayın ve kaydettiğiniz yedek dosyasını bulup seçerek programa ekleyin. Ardından yedeği geri yükleme işlemini tamamlayın.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP, Windows Vista
  • 32-bit ve 64-bit desteği mevcuttur.

Yorum Yaz