En İyi 360 Derece Video İzleme Programı Nasıl İzlenir Türkçe PC İçin Ücretsiz

GOM Player çok popüler video video oynatıcıdır ve bu programla 360 derecelik videoları rahatlıkça açabilir ve izleyebilirsiniz. Arayüzü Türkçe olan bu yazılım tamamen bedavadır.

GOM Player İle 360 Derece Videoları İzlemek İçin

Önce programın ana penceresinde üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen ve üzerinde 360 yazan butona tıklayın. Açılan menüden 2 numaralı ok ile gösterilen 360 VR modunu başlat yazan seçeneğe tıklayın.

Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

Bu pencerede bilgisayarda bulunan bir 360 derecelik videoyu açıp izlemek isterseniz, 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya Aç butonuna tıklayınız.

Eğer elinizde hiç 360 derece video yok ise, dert etmeyin. Çünkü 2 numaralı ok ile gösterilen listede çok sayıda 360 derecelik Youtube videosu yer alıyor. Bunlardan ilginizi çekene tıklayarak hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Ben deneme amaçlı olarak 3 numaralı ok ile gösterilen Wingsuit 360 degree video over Dubai seçeneğine tıkladım. Bu videoda Wingsuit denilen paraşüt benzeri kanatları giymiş bir insanın yüksekten yani uçaktan atlayarak kamerayla çektiği Dubai ülkesinin kuş bakışı bir 360 derecelik görüntüsü yer alıyor.

Üstteki resimde 1, 2, 3, 4 numaralı oklar ile dört farklı bakış açısı sunulmuştur. Bunlar önden, arkadan, sağdan ve soldan bakış açılarıdır. Bunların toplamı 360 derecelik bir görüntü sağlıyor. Yani düşmekte olan bu adamın etrafında olan biten her şeyi görebilirsiniz. Bunun için sunulan 4 farklı bakış açısının üzerine fareyle tıklamanız yeterlidir.

Mesela üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen açı verilmiştir.

Alttaki resimde ise 3 numaralı ok ile gösterilen seçeneğe tıklarsanız, karşınıza çıkacak görüntü yer almaktadır.

Dilerseniz 360 derece videoya altyazı ekleyebilir ve altyazılı izleyebilirsiniz.

Videoyu izlerken oynatma (yürütme) hızını değiştirebilir, gelişmiş filtreler uygulayabilir, en boy oranını değiştirebilir, pencere boyutunu değiştirebilir ve ses filtresi uygulayabilirsiniz. Ayrıca videoyu döndürebilirsiniz.

  • Programı indir.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP SP3 (32bit).
  • Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 (64bit).
  • Boyut: 22.3 MB.

Yayımlandı