Dosyaları ISO Yapma, Klasörleri ISO’ya Çevirme Programı Ücretsiz

ISO dosyası aslında CD, DVD ve Blu-ray gibi kompakt disklerin birebir kopyasıdır ve bu disklerin bilgisayarda yedeğini oluşturmak yada çoğaltmak için kullanılmaktadır.

AnyBurn oldukça hafif ama profesyonel bir CD / DVD / Blu-ray disk yakma (yazma) programıdır. Hem dosyaları CD/DVD’ye yazabilir, hem de disk imajını alabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olan AnyBurn programının en güzel özelliği ise dosya ve klasörlerden ISO dosyası oluşturmasıdır.

Dosyalar Nası ISO Yapılır?

Programın ana penceresi aşağıdaki gibidir. Öncelikle ok işaretiyle gösterilen Create image file from files/folders butonuna tıklayın.

Açılan pencerede 1 numaralı ok ile gösterilen Add butonuna tıklayarak istediğiniz dosyaları veya klasörleri seçip pencerenin sağ tarafındaki panele eklemesini sağlayın. Alternatif olarak sürükle-bırak da yapabilirsiniz. ISO dosyasının özelliklerini değiştirmek için 2 numaralı ok ile gösterilen Advanced butonuna tıklayabilirsiniz.

Son olarak 3 numaralı ok ile gösterilen Next butonuna tıklayın. Böylece aşağıdaki pencere açılacak.

1 numaralı yerden imaj dosyasının ismini seçin.

2 numaralı yerden ISO, BIN veya CUE formatını seçebilirsiniz. Bunların üçü de disk imaj arşivi formatıdır. Fakat burada ISO oluşturmayı anlattığımız için, Standard ISO File olarak kalsın.

Son olarak 3 numaralı Create Now butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar şimdi işlemin bitmesini sabırla beklemeniz gerekiyor.

  • Programı indir (32-bit)
  • Programı indir (64-bit)
  • Lisans: Ücretsiz
  • 32-bit için desteklenen işletim sistemleri: Windows 2000, Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows 2008, Windows 7, Windows 8 / 8.1, Windows 10
  • 64-bit için desteklenen işletim sistemleri: Windows XP, Windows 2003, Windows Vista, Windows 2008, Windows 7, Windows 8 / 8.1, Windows 10

Yayımlandı