Doğa Manzaralı Ekran Koruyucu İndir ( Yüksek Çözünürlüklü) Ücretsiz

Dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri olan ünlü Rick Baker’in çektiği birbirinden güzel tam 50 muhteşem doğa manzarası bir ekran koruyucusu içinde masaüstünüzü süslemeye geliyor.

Dünyanın en güzel yerleri ve mekanlarının Full HD kalitedeki yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını izlerken kendinizi bu atmosferin içinde hissedeceksiniz. Örneğin dünyanın en güzel ulusal doğal parkları ve büyük kanyon gibi olağanüstü yerlerin resimleri yer almaktadır.

Bu ekran koruyucusunun farkı ise gösterilen fotoğrafın neresi olduğunu açıkça ifade etmesidir. Böylece baktığınız yerin ismini ve bulunduğu ülkeyi ekranda görüyorsunuz.

Ayrıca geçiş efektlerini dilediğiniz gibi belirleyebilir, açıklayıcı başlıkları istediğiniz gibi değiştirebilir, bir resimden diğerine geçmeden önce kaç saniye geçeceğini keyfinize göre seçebilirsiniz. Hatta dilerseniz resimlerin boyutunu bile değiştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı yüklediğiniz zaman aşağıdaki penceresi otomatikman açılacak. Buradan bekleme süresini keyfinize göre ayarlayın.

Ardından Ayarlar yazan butona tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

Burada Delay between kısmından iki fotoğraf arasında kaç saniye sonra geçiş yapacağını girebilirsiniz. Normalde 10 saniye girilmiş.

Order ise fotoğrafların sıralaması demektir. Random rastgele demek. Yani fotoğrafları rastgele gösterecek. Dilerseniz Random’un üzerine tıklayıp Sequential (Sıralı) veya Sequential Beginngin (Baştan başlayarak sona doğru sıralı) seçeneğini seçebilirsiniz.

Alignment hizalama demektir. Burada normalde ortada (center middle) seçilmiş. Bunun üzerine tıklayarak sağda, solda, aşağıda veya yukarıda fotoğrafları gösterebilirsiniz.

Artistic effect kısmından özel geçiş efektlerini ayarlayabilirsiniz. Mesela kar efekti veya sepya efekti seçebilirsiniz.

Tüm seçimleri yaptıktan sonra OK butonuna tıklayarak kapatın.


Yayımlandı