Bozuk (Çalışmayan) Yer İmlerini Silme Programı Chrome Firefox Internet Explorer Opera

AM-DeadLink programı kullandığınız web tarayıcısının ölü linklerini ve birbirinin aynısı (kopyası) olan gereksiz linkleri otomatik olarak tarayıp bulur ve temizler.

Mesela artık kapanmış olan sitelere giden yer imlerini yada favoriler içinde bulunan kırık bağlantıları tespit ederek siler.

Ayrıca bu program tüm yer imleri ve favoriler için otomatik olarak simgeleri bulur ve yükler.

AM-DeadLink programı Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Mozilla ve Firefox internet tarayıcılarını destekler.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırdığınız zaman sizden programın dilini seçmenizi isteyecek. Aşağı doğru kaydırıp Turkish (Türkçe) seçeneğini seçin.

Ardından ana pencerede sol üst köşedeki Internet Explorer yazan açılır menüye tıklayın ve bozuk yer imlerini temizlemek istediğiniz web tarayıcıyı seçin. Aşağıdaki resimde bu gösterilmiştir.

Ardından aşağıdaki resimde 1 numaralı ok ile gösterdiğim tik işaretine tıklayın. Böylece seçtiğiniz tarayıcının yer imleri taranacak ve çalışmayan gereksiz yer imleri liste halinde gösterilecek. Böylece tek tıkla hepsini temizleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki resimde 2 numarayla gösterdiğim simgeye tıklayarak aynı (çift) yer imlerini bulup temizleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde yer imleri listelenmiştir. Burada 404 hatası verenler ve file not found yazanlar bozuk veya çalışmıyor demektir. Bu yer imlerini silebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10, Win8, Win7, Vista, XP
    32-bit & 64-bit

Yayımlandı