Bilgisayarda Virüs Olduğunu Nasıl Anlarız? 2018-2019

Bilgisayarınızda bir virüs olup olmadığını anlamanın en kesin yolu tabii ki bir antivirüs programı indirip bilgisayarı detaylı bir şekilde derinlemesine taratmak. Fakat kaliteli antivirüsler ücretli olduğu için, ücretsiz olanlara pek güven olmayacağı için ve derin tarama işlemi çok uzun süreceği için insanlar daha kestirme yollar arıyorlar.

Bilgisayarda Virüs ile ilgili görsel sonucu

Burada bir bilgisayarda virüs olduğunu gösteren belli başlı ipuçlarını kısa ve öz bir şekilde paylaşıyorum.

1.Eğer siz bilgisayarda bir şeyi değiştirmediğiniz halde, durup dururken aniden sistemin performansı yani hızı düşerse, eskisinden daha yavaş çalışmaya başladıysa virüs olabilir.

2.Eğer kişisel dosyalarını birdenbire kaybolduysa virüs bulaşmış olabilir.

3. Eğer web tarayıcınız aniden yavaşladıysa bunun sebebi bir tarayıcı virüsü olabilir.

4. Web tarayıcınız kontrolden çıktıysa ve delirmiş gibi saçma sapan hareketler içine girdiyse, muhtemelen virüslerin işidir.

5.Temel Windows uygulamaları ikide bir durduk yere hata verip kapanıyorsa, geçmiş olsun bilgisayarınızda virüsler cirit atıyor olabilir.

Şayet bu 5 maddeden iki veya daha fazlası sizin durumunuza uyuyorsa, o zaman virüs ihtimali çok daha güçlenmiş demektir.

Artık yapılacak tek şey güçlü bir antivirüs programı yükleyip tarama yaptırmak ve sistemi temizlemesini beklemektir.

Eğer bu işi yapabilecek en iyi ÜCRETSİZ yazılımlar konusunda tavsiye isterseniz, tarayıcıya bulaşan reklam virüslerini temizlemek için ADW Cleaner en iyisidir ve bilgisayara bulaşan diğer tüm virüsleri bulmak ve tamamen silmek için Malwarebytes‘ın ücretsiz versiyonu kesinlikle bir numaradır. Üstelik bu iki programın da dili Türkçe’dir ve işlerini son derce iyi yapmaktadırlar. Eğer bu iki programa şans verirseniz, bana teşekkür edeceğinize eminim.

ADW Cleaner İndir (Türkçe ve Ücretsiz)

Malwarebytes İndir (Türkçe ve Ücretsiz)

Not:Malwarebytes programını ilik yüklediğinizde 7 gün boyunca premium sürümünü bedava sunar. Eğer satın almazsanız, 7 günün sonunda otomatik olarak ücretsiz sürüme geçer ve ücretsiz sürümü de fazlasıyla işinizi görür.

Bilgisayarda Virüs ile ilgili görsel sonucu


Yayımlandı