Android Silinen SMS Mesajları Geri Getirme Kurtarma Programı

Cok SMS Recovery isimli bilgisayar programı sayesinde tüm Android’li telefonlardan yanlışlıkla sildiğiniz sms mesajları kurtarabilirsiniz.

Normalde sildiğiniz sms mesajların tamamen silindiğini düşünebilirsiniz. Fakat aslında yalnızca kullanılmayan boş alan olarak işaretlenir yani tümüyle silinmiş olmazlar. Bundan dolayı da uygun bir program ile bu silinmiş olarak işaretlenen mesajları geri getirebilir ve tekrar açıp okuyabilirsiniz.

Unutmayın ki, sildiğiniz bir sms mesajının üzerinden ne kadar çok zaman geçmişse, tamamen kurtarılması ihtimali o kadar azalır. Yani eğer birkaç gün önce sildiyseniz, mesajların hepsini birden kurtarma şansınız daha yüksektir. Ama aylar önce sildiyseniz, yine de şansınızı denemeye değer derim.

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle telefona root atmış olmanız gerekiyor. Çünkü sms mesajların bulunduğu veritabanını kopyalamak için bu şart. Ardından bu veritabanı dosyasını bilgisayara kopyalayın.

Daha sonra Root Explorer isimli ücretsiz Android uygulamasını yükleyin ve açın. Ardından bu uygulamada “data\data\com.android.telephony\databases” klasörüne gidin ve mmssms.db ve mmssms.db-wal isimli dosyaları seçip sol alt köşedeki Copy butonuna tıklayarak kopyalayın. Eğer mmssms.db-wal dosyası yoksa, o zaman sadece diğerini kopyalayın. Sonra üst taraftaki “..” simgesine tıklayarak ana klasöre gidin. Bu ana klasörde sdcard isimli klasörü bulup tıklayarak içine girin. Ardından sol alt köşedeki “Copy Here” butonuna tıklayarak az önce kopyaladığınız dosyaların buraya yapıştırılmasını sağlayın.

Ardından telefonu bilgisayara USB kablosu ile bağlayın ve telefonun hafızasına girerek az önce kopyaladığınız mmssms.db ve eğer varsa diğerini de kopyalayıp bilgisayara yapıştırın.

Mesajları Kurtaralım!

Yukarıdaki işlemi hallettikten sonra şimdi Cok SMS Recovery programını buraya tıklayarak bilgisayara yükleyin. Ardından en üstteki File menüsüne tıklayıp Open SMS database seçeneğine tıklayın. Telefonun mesaj veritabanı dosyasını bilgisayardan seçin ve böylece programa aktarılsın.

Daha sonra yine File menüsüne tıklayın ve açılan menüden Recover deletes SMS seçeneğini seçin. Tıpkı aşağıdaki resimde olduğu gibi ekranın sağ tarafında tüm silinmiş mesajları gösterecek.

Son olarak yine File menüsüne tıklayın ve bu defa Export seçeneğine tıklayın. Böylece silinmiş mesajları istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Lisans: Demo
  • İşletim sistemi:Windows 98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista/Server 2008/7/8/10

Yayımlandı