3 Boyutlu Ev Tasarım Programı Ücretsiz İç Dekorasyon Ev Planlayıcısı

Sweet Home 3D piyasadaki en iyi üç boyutlu ev dizayn etme yazılımıdır. Evinizin 3D modelini oluşturmak ve güzel bir tasarım ortaya çıkarmak için bu programdan yararlanabilirsiniz.

Sweet Home 3D programının içinde çeşitli kategoriler altında çok sayıda hazır nesne bulunuyor. Örneğin duvar (wall), oda (room), banyo (bathroom), mutfak (kitchen), door (kapı), light (ışık), living room (oturma odası) gibi kategoriler yer almaktadır.

Ayrıca nesne boyutlarını değiştirme, nesne rengini değiştirme ve model içine yazı yazma gibi çok sayıda faydalı düzenleme özelliği bulunuyor.

Dilerseniz projenin tamamını PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz. BU PDF içinde kullanılan tüm nesnelerin listesi, ev mimarisi ve 3D çıktı görünümü yer alır.

Ayrıca üç boyutlu görünümü SVG veya PNG dosya formatında kaydedebilirsiniz.

 Ev Tasarımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle alttaki resimde gösterildiği gibi File menüsünü açıp New from demo seçeneğine tıklayın.

Açılan pencereden bir tane ev tasarım şablonu modeli seçin. Ben 1 numaralı ok ile gösterilen şablonu seçtim. Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Use selected demo butonuna tıklayın.

Böylece aşağıdaki gibi ayrı bir pencere açılacak ve seçtiğini şablon görünecek.

Burada 1 numaralı ok işaretiyle gösterildiği gibi şablondaki yatak odasına (Bedroom) mobilya ve diğer nesneleri eklemek için sol taraftaki klasörlerden yatak odasını (Bedroom) seçip çift tıklayarak elemanlarını açmanız gerekiyor. Elemanlar liste halinde açıldıktan sonra yatak odasına eklemek istediğiniz bir nesneyi fareyle seçip sürükle-bırak yaparak yatak odasının istediğiniz kısmına kolayca yerleştirebilirsiniz.

2 numaralı ok işaretiyle gösterilen yerde ise eklediğiniz bu eşyaların ve mobilyaların genişliğini (width), yüksekliğini (height), derinliğini (depth) veya görünürlük (visible) özelliğini ayarlayabilirsiniz.

3 numaralı ok ile gösterilen yeşil renkli oklara tıklayarak ev şablonunu farklı açılardan görebilirsiniz. Bir nevi kamera açısını değiştirmek gibi bir şey diyebiliriz.

4 numaralı ok ile gösterilen kaydırma çubuğunu aşağıya doğru hareket ettirerek ev şablonunun görünmeyen diğer kısımlarını görebilirsiniz.

Tasarımı istediğiniz gibi tamamladıktan sonra kaydetmek için üstteki resimde 1 numarayla gösterilen File menüsünü açın. Açılan menüde 2 numaralı Save as seçeneğine tıklayarak Sweet Home 3D formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bu menüde 3 numaralı Print to PDF seçeneğine tıklayarak tasarımınızı PDF dosyası şeklinde bilgisayara kaydedebilirsiniz.

  • Programı indir
  • Programı indir (alternatif indirme linki)
  • Boyut: 48 MB.
  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, XP, Vista.

Yayımlandı