YOPMail Geçici E-Posta Hesabı Nasıl Oluşturulur? Nedir Ne İşe Yarar?

Selamlar, bu yazıda YOPMail geçici email adresi almayı kısaca anlatıyoruz. Ama öncelikle bunun ne olduğundan ve ne işe yaradığından söz edelim.

Birçok internet sitesinden faydalanabilmek için üye olmamızı yani e-posta adresi girerek onaylamamızı istiyorlar. Bu nedenle birçok siteye kaydolmaktan vaz geçiyoruz veya kaydolarak bir sürü spam maile maruz kalıyoruz.

İşte Yopmail bu sorunu çözmek için geliştirildi. Kafamıza göre bir adres ve uzantı seçip girerek anında geçici e-posta adresi oluşturuyoruz  ve onaylıyoruz. Böylece gerçek mail hesaplarımız korunmuş oluyor.

Not: Yopmail’deki hesabınız şifreli olmadığı için yani kamuya açık olduğu için önemsiz sitelere kaydolurken kullanın. Önemli sitelere kaydolurken şahsi bilgilerinizi de girebileceğiniz için bu sitelerde Yopmail kullanmayınız.

Yopmail E-posta oluşturma işlemi

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak Yopmail resmi sitesini açın.

Yopmail.com

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen yere yani “Type the Email name of your choice” yazan kısma istediğiniz bir mail adresi ön adını yazıp hemen sağındaki ok simgesine basın. Alttaki sayfa açılacak.

Ben örnek olması amacıyla teknolojibil yazarak ok simgesine bastım. Böylece üstteki resimde gördüğünüz gibi [email protected] uzantılı geçici bir e-posta adresi oluşturdu. Şimdi bu adresi sitelere örneğin bir foruma üye olurken kullanırsam, onay maili işte bu sayfaya gelecek ve buradan onaylayarak siteye kaydolacağım. Böylece spam maillerden kurtulmuş olacağım.

Dilerseniz üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen “Random Email Address” yazan butona basarak sizin için rastgele geçici bir mail oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Böylece mail ismi düşünme derdinden kurtuluyorsunuz.

Yopmail harici farklı uzantılı geçiçi mail oluşturma

Bazı siteler artık yopmaili anladığı için engelliyor. Dolayısıyla Yopmail üzerinden uzantısı yopmail olmayan farklı bir uzantılı mail alarak bu engeli aşabilirsiniz.

Bunun için üstteki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen “Alternate Domains” yazan kısımda yer alan alternatif email domain uzantılarını kullanabilirsiniz.

@yopmail.fr
@yopmail.net
@cool.fr.nf
@jetable.fr.nf
@courriel.fr.nf
@moncourrier.fr.nf
@monemail.fr.nf
@monmail.fr.nf
@hide.biz.st
@mymail.infos.st
Merak etmeyin, bu listeden hangisini kullanırsanız kullanın, onay mesajı yine sizi ilk almış olduğunuz geçici mail adresine yönlendirilecek. Bunlar sadece sitelerin engelini aşmak için kullanacağınız süslemeler.

Yayımlandı