Windows Kayıt Defterinde Hızlı Arama Yapma ve Girdileri Bulma Programı Ücretsiz

RegScanner ufak ve hafif bir sistem aracıdır. Bu araç sayesinde işletim sisteminin kayıt defterini tarayarak istediğiniz girdi değerlerini çabucak bulabilirsiniz. Üstelik dilediğiniz arama kriterine göre seçip arama yaptırabilirsiniz.

Gösterilen sonuçlarda bulunan kayıt defteri girdisinin adresi veriliyor. Böylece Kayıt Defteri (RegEdit) penceresini açıp soldaki menüden kolayca bu girdiye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bulunan kayıt defteri değerlerini .reg uzantılı dosya içinde bilgisayara kaydedebilir ve daha sonra Kayıt Defterinde kullanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Programı yükleyip çalıştırınca aşağıdaki gibi iki pencere üst üste açılacak. Ön taraftaki pencerede Find String yazan alana bulmak istediğiniz kayıt defteri değeri için ipucu olabilecek bir kelime yazın. Mesela örnek olması için ben typelib yazdım. Ardından en alttaki Scan butonuna tıklayıp tarama işlemini başlatın.

Birkaç saniye bekledikten sonra tarama bitecek ve sonuçlar aşağıdaki gibi gösterilecek.

Burada Registery Key sütununda kayıt defterinin adresi gösterilmektedir. Böylece Başlat’ı açıp arama kutusuna regedit yazıp klavyeden Enter’a basarak Kayıt Defteri penceresini açabilir ve bu pencerenin solundaki menüden aradığınız girdiyi kolayca bulabilirsiniz.


Yayımlandı